Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Relikvie smrti

4. května 2011 v 20:08 | gwenog |  kouzelné společenství


http://misseva05.files.wordpress.com/2009/04/deathly-hallows-symbol-harry-potter-and-the-deathly-hallows-564456_1422_1545.jpg
Neporazitelná hůlka - nebo také Bezová hůlka. Nejstarší bratr ji podle povídky získal od smrti. Šel pak do nějaké hospody a tam porazil svého úhlavního nepřítele. Pak se všude vychloubal. Jeden kouzelník ji toužil získat a tak jí ukradl. Bál se jeho pomsty a zabil ho. A tak hůlka cestovala od jednoho vraha k druhému. Dostala se až k výrobci hůlek Gregorovičovi, kterému ji ukradl černokněžník Grindelwald. Ten pak sehrál důležitý boj s Albusem Brumbálem a Brumbál ho porazil. Hůlku si vzal on. Před Brumbálovou smrtí ho odzbrojil Dreaco Malfoy, tedy hůlka na chviličku patřila jemu. Toho ale zase odzbrojil Harry Potter. Hůlku si však nenechal, vrátil ji zpět k Brumbálovi do hrobky. Když Harry zemře, hůlka stratí svou moc.
http://hp7.kvalitne.cz/hulka.jpg
Kámen vskříšení - Kámen Vskříšení je je další relikvie. Druhý bratr si podle příběhu zavolal zpět na zemi dívku, kterou miloval, ale v ranném věku zemřela. Nikdy se nechovala tak, jako dřív. Byla smutná a tichá. Proto na sebe vstáhl ruku, aby mohl být s ní. Kámen pak koloval stejně, jako plášť, až byl vložen do prstenu. Prsten dostal Marvolo Gaunt, pak jeho syn Morfin. Tomu ho pak ukradl Tom Raddle ml. - Voldemort, který z něho udělal viteál. Viteál byl zničen Albusem Brumbálem a mečem Godrica Nebelvíra.
Neviditelný plášť - Neviditelný plášť patřil jistému Ignotusi Pewerellovi (nobo tak nějak). Podle povídek Barda Beedleho je to dar od samotné Smrti. I sama Smrt ho používala. Ignotus se pak vyhnul smrti až do vysokého stáří, kdy pokorně ze světa odešel. Před smrtí plášť ale daroval svému synovi, který ho zase daroval svému synovi a tak dále, až se plášť dostal do vlastnictví Jamese Pottera. Ten ho využíval k četným vylomeninách v Bradavících, které podnikal se svými přáteli Siriusem Blackem, Remusem Lupinem a Peterem Pettigrewem. Před jeho smrtí, ho půjčil Brumbálovi. Ten po plášti toužil jako po jedné z relikvií. James zemřel, ale jeho syn Harry přežil. Brumbál Harrymu plášť daroval k Vánocům. Harrymu plášť několikrát zachránil život. Pak dal plášť svému synovi (nwm, jestli Jamesovi nebo Albusovi).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anee Anee | Web | 10. května 2011 v 14:47 | Reagovat

Pěkné. :-) Jsem ráda, že to tu máš takhle sepsané ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama