Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Mudlové a motáci (Dursleyovi, Argus Filch, paní Figgová)

10. dubna 2011 v 14:14 | gwenog |  Postavy z Hp

Dursleyovi

Dudley
Tlustý a hodně rozmazlený(k jedenáctým narozeninám dostal jen třicet šest dárků anaštval se tak že málem
převrhnul stůl) kluk.V jedenácti letech nastupujew na nejlepší školu (podle Dursleyových) v okolí.
Je tak tlustý že školní sestra napíše dopis rodičům a Dudley začne s dietou - neúspěšně.
Později začne dělat box ve kterém je šampion.Už odmala mlátil kdekoho nejčastěji Harryho.

Petunie
(roz. Evansová; přezdívka Petty)Je popisovaná jako hubená blondýna s téměř koňským obličejem a velmi dlouhým krkem, který používá k tomu, aby špehovala své sousedy. Celá její rodina, včetně jí, byli mudlové, kromě její sestry Lily kterou ze srdce nenáviděla a záviděla jí že se stala čarodějkou.
Když se Harry objevil přede dveřmi Dursleyových, byl u něho dopis od Brumbála, ve kterém jim oznamoval, že jeho rodiče zemřeli a že se jeho matka pro Harryho obětovala a že, když bude bydlet do své plnoletosti u svých posledních žijících příbuzných, bude tak chráněn před nebezpečím.Petunii nezbylo nic jiného než se o Harryho postarat i když se jí to nelíbilo

Vernon
Je popisován jako velký, obézní muž s knírkem, který nemá skoro žádný krk. Je hlavou rodiny a často Harrymu vyhrožuje, Dudleyho rozmazluje. Je ředitelem firmy Grunnings, která vyrábí vrtačky.Nesnáší jakekoli kouzelnické věci. Na rozdíl od Petunie, která alespoň občas projeví k Harrymu velmi nepatrnou lásku, Vernon Harryho nejspíš nenávidí.Zdá se ale, že svou ženu a syna miluje - láska k synovi se projevila v pátém díle po napadení mozkomory, k Petunii, když se ji snažil chránit před kouzelníky vlastním tělem.Dudleyho přímo rozmazluje.

Marjorie "Marge"
Je sestrou Vernona.Je popisována jako velmi podobná svému bratrovi - velká žena, skoro žádný krk, knírek. Ačkolik nebyla Harryho pokrevní příbuzná, musel jí říkat teto.Chová buldoky,jejím nejoblibenějším je buldog Raťafák.Občas navštěvuje Zobí ulici a každá její návštěva zůstala v Harryho paměti spojená s její krutostí k němu. Díky Petunii a Vernonovi věří tomu, že je Harry strašný kluk a měl stejné rodiče.NNic neví o tom že je Harry kouzelník a myslí si že chodí do polepšovny sv. Bruta.


Argus Filch

Je bradavický školník.Není přímo záporná postava ale studenti ho nenávidí kvuli své přísnosti a přehnaném lpění na pravidlech.On sám nenávidí studenty a snaží se prosadit povolení k tomu aby mohl studentům dávat nejpřísnější tělesné tresty.Je člověkem, který zná nejvíce tajemství bradavického snad krmně Weasleyových dvojčat.Ve druhém díle se ukáže že studenty nenávidí pro to že on sám není kouzelník ale Moták.
Paní Norrisová je Filchova kočka.Je prakticky jeho jedinou společnicí a většinou slouží jako jeho špeh. Když se někde objeví Paní Norrisová a najde nějakého studenta překračujícího školní řád, okamžitě se za ní objeví školník. Kvůli tomu se jí studenti vyhýbají a nejraději by ji nakopli.
Arabella Doreen Figgová

Tajně dohlíží na Harryho, zatímco bydlí u Dursleyových. Poprvé byla zmíněna už v prvním díle, jako žena, ke které Dursleyovi Harryho často posílali, aby ho hlídala, když jeli někam jinam. Ta Harryho nudila tím, že se musel neustále dívat na fotky jejích koček. Nesměla prozradit svoji pravou identitu, protože by ho k ní už Dursleyovi neposílali, kdyby přišli na to, že je tam rád.Taže ji Harry dlouhé roky znal jen jako starou potrhlou milovnici koček.
Znala se osobně s Brumbálem a byla členem Fenixovařádu ale byla moták.Vypovídala ve prospěch Harryho na jeho disciplinárním řízení.Později se zúčasnila Brumbálova pohřbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama