Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Domácí skřítkové (Související:SPOŽÚS )

12. dubna 2011 v 20:21 | gwenog |  Postavy z Hp

Dobby

Je domácí skřítek který půpvodně sloužil u Malfoyových než mu dal Harry svobodu.Byl mu poté hrozně vděčný.
Svoboda mu ale stoupla do hlavy a chtěl si nechávat za svou práci platit.Až potzději získal práci v Bradavicích kde dostával galeon mněsičně a také volno.V Bradavicích pracoval a objevil tam komnatu nejvišší potřeby o které řekl Harrymu.
V šestém díle sledoval Draca Malfoye spolu s Kráturou se kterým se předtím popral.V sedmém díle však zemřel když šel Harrymu na pomoc do sídla Malfoyových.Belatrix Lestrengová po něm hodila nůž těsně před tím než se přemýstil.
Jeho hrob leží kousek od lasturové vily a na náhrobním kameni je nápis:zde leží Dobby svobodný skřítek.

Krátura

Krátura je malý a špinavý domácí skřítek sloužící rodině Blacků.Bydlí i po smrti svých pánů v domně který připadne stejně jako Krátura Siriusovy a kde zřídí hlavní štáb Fenixova řádu.Krade věci které chtějí nový obivatelé vyhodit a stále si mumlá po vousy nadávky jako mudlovský šmejd a krvezrádce.Po Siriusově smrti dům připadne Harrymu. Krátura zpočátku svého nového pána nemá rád a je na něj zlý, protože se paktuje s mudly a krvezrádci a Harrymu je Krátura také odporný a pošle ho pracovat do bradavic. Harry ale odhalí tajemství Krátury a Reguluse Blacka, bratra Siriuse, kterého Krátura uctívá a dá mu památku na jeho pána, falešný medailon, který měl nahradit viteál. Zároveň Kráturovi řekne, že on a jeho přátelé si domácích skřítků váží. Od té doby je Krátura Harryho oddaným sluhou.V závěrečné bitvě vede všechny skřítky do boje proti Voldemortovy.


Winky

Je to domácí skřítkaDlouhou dobu sloužila Bartymu Skrkovi, ale na famfrpálovém zápase ji obvinil z toho, že vykouzlila Znamení zla a propustil ji.Hodně ji to rozhodilo.Znala se s Dobbym a šla s nm hledat práci do Bradavic ale narozdíl od Dobbyho nechce žádný plat a hluboce se stydí za to že ji Skrk dal svobodu.Winky se teď hodně často opijí Máslovým ležákem a bojí se výšek.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama