Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Duben 2011

Nejcenější tekutina

30. dubna 2011 v 9:59 | gwenog |  other

Krev

nejcenější tekutina.
Je tak snadn o ni přijí.Je snadné nám ji vzít.Snadné pro určité tvory:
Sání krve aneb málí upíři
Klíšťata,komáři a jiný otravný hmyz.Lidé jim nevěnují pozornost a často si jich nevšimnou i když z nich právě vysávají krev.Kdyby vým na krku vysel obrovský upír asi si toho všimnete.Ale i takový málí koár či klíšě může zabít i když není schopné vypít všechnu krev. Taková malárie či klíšťová encefalitýda jim asi stačí.
Sání krve aneb velcí upíři
Upíři se ve svých možnostech silně lišili. Jejich působnost mohla být omezena jen na dobu noční, kdy strašili své blízké, škodili domácím zvířatům a samozdřejmně pili krev.Ráno znovu odcházeli do hrobů, protože kdyby je zasáhl sluneční paprsek, rozprskli by se a zůstala by po nich jen krvavá skvrna. Jako první příchod upíra do vesnice ucítili psi (začali štěkat) a dobytek, který se začal plašit.Upír neumírá stářím a je velmi obtížné jej zahubit. Mohl shořet, ale jakmile se napil krve, tak mu bylo lépe. Živí se lidskou krví, krev zvířat sice rovněž poslouží, ale oslabuje ho. V některých oblastech se upíři neomezovali ve své působnosti jen na noční dobu. Věřilo se, že žijí mezi normálními lidmi (nejčastěji jako obchodníci nebo řezníci) a do hrobu se musí uložit jen v určitý den v roce.

Vlkodlaci

15. dubna 2011 v 15:00 | gwenog |  Postavy z Hp

Fenrir Šedohřbet

Fenrir Šedohřbet je vlkodlak, kterým všichni kouzelníci opovrhují. Rád napadá již malé děti, aby je tak zavčas dostal od rodičů a vychovával je v nenávisti vůči kouzelníkům. Jeho snem je vytvořit armádu vlkodlaků, která by se postavila kouzelníkům. Pokousal také Remuse Lupina a Billa Weasley. Nenapadá lidi pouze ve vlkodlačí podobě, ale už i v normální podobě. V Hp7 chytí hlavní trojici a dovede ji do sídla Malfoyových, odkud pak utečou. Účastní se závěrečné bitvy o Bradavice, kdy je nejdříve zneškodněn profesorkou Trelawneyovou, když po něm hodí křišťálovou kouli, a pak Ronem a Neillem.

Remus Lupin

Je chvíli učitelem obrany proti černé magii než se ukáže že je smrtijed.Šedohřbet ho pokouše protože se pohádá s Lupinovým otcem.(více inrormací o Remusovi Lupinovi )

Členové jiných škol

14. dubna 2011 v 21:07 | gwenog |  Postavy z Hp

Fleur Delacourová

Fleur Isabelle Delacourová byla studentkou francouské akademie čar a kouzel v krásnohůlkách , již reprezentovala na turnaji tří kouzelnických škol, pak zaměstnankyní kouzelnické banky Gringottových a vezme si Billa Weasleyho. Její otec je nepojmenovaný francouzský muž, matka je Apolline Delacour, po které Fleur i její sestra zdědily krásu - Apolline je totiž půlvíla, čímž jsou obě sestry čtvrtvíly.
Poprvé se objevila v Hp4, kde se stala šampionkou Krásnohůlek v turnaji tří kouzelnických škol. Nejdřív se jí nelíbilo, že se Harry stal čtvrtým šampionem, svůj názor ale změnila, když zachránil její sestru při druhém úkolu, když se to Fleur nepodařilo. Kvůli Bartymu skrkovy ml., který byl přestrojen zaMoodyho , skončí Fleur v turnaji jako poslední. Po skončení studia v Krásnohůlkách vezme práci u Gringottových, kde se lépe seznámí s Billem, se kterým se později k nelibosti paní Weasleyové a Ginny zasnoubí. Myslely si totiž, že Fleur Billa ve skutečnosti nemiluje. To se ale změnilo po tom, co Billa napadl Šedohřbet a Fleur s ním i nadále zůstala.
V Hp7se Bill a Fleur vezmou právě v den, kdy je ministerstvo kouzel obsazeno Voldemortem a smrtijedy . Později poskytly ve svém domě - Lasturové vile - úkryt hlavní trojici a několika dalším uprchlíkům. Oba jsou členy Fenixova řádu, a proto se zúčastnili bitvy o Bradavice. Spolu s Billem mají tři děti - Victoire, Dominiquea a Louise.

Gabrielle Delacourová

Gabrielle Delacourová je mladší sestrou Fleur, tím pádem i švagrovou všech dětí manželů Weasleyových. Poprvé byla zmíněna ve Hp4, kdy byla při druhém úkolu turnaje tří kouzelnických škol "unesena" jezerními lidmi jako to nejcennější, co má šampionka Fleur Delacourová.Sestra ji ale nezachránila kvůli napadení ďasovci a byla zachráněna Harrym, ke kterému za to stále Fleur cítí vděk. V době svatby její sestry a Billa jí bylo jedenáct let. V Hp6 Fleur tvrdí, že od té doby, co ji Harry zachránil, o něm pořád mluví. Spolu s Ginny jdou Fleur a Billovi za družičky

Viktor Krum

Je štíhlý , tmavý , se žlutou pletí , s velkým zahnutým nosem a silným černým obočím . Vypadal jako přerostlý dravý pták.Chytač za bulharský famfrpálový tým.Je velice slavný.
Viktor se poprvé objevuje ve čtvrtém díle jako šampion za Kruval v soutěži Turnaj Tří kouzelníků.
Hodně času tráví vysedáváním v knihovně a odhodlává se k tomu aby oslovil Hermionu Grangerovou . Nakonec ji pozve na Vánoční ples po skvělém utkání s drakem ,kterého odzbrojil kletbou Konjuktivitus . Ve druhém úkolu zachrání Hermionu s jezera , v posledním úkolu je ovládán kletbou Imerius Skrkem mladším . Nakonec skončí na třetím místě . Objevuje se až v sedmém díle na svatbě Billa a Fleur .

Vyhlášení

14. dubna 2011 v 18:32 | gwenog |  other
S rdostí oznamuji že toto jsou tři vylosovaní vítězové (bohužel jen jeden má blog)
Larana (larana.blog.cz)
Dušička
Jana
(zdroj obrázku : Google)

SPOŽÚS

12. dubna 2011 v 20:34 | gwenog |  kouzelné společenství
Co j to:Je to společnost která se snaží podpořit a pozvednout životní úroveň domácích skřídků.
Název manifestu: Společnost pro Podporu Občanské a Životní Úrovně Skřítků (SPOŽÚS)
(Dřívější název: Zastavte hanebné zneužívání našich bližních kouzelných tvorů a kampaň za změnu jejich právního postavení
Oficiální členové klubu a jejich funkce:
1. Hermiona Jane GRANGER- zakladatelka, mluvčí hovorce
2. Harry James POTTER - tajemník manifestu
3. Ronald Percival WEASLEY- pokladník
Krátkodobé cíle SPOŽÚSU :
I. Zabezpečit domáčím skřítkům slušné mzdy a pracovní podmínky.
Dlouhodobé cíle SPOŽÚSU :
I. Snaha o změnu zákona používání hůlek a snahu prosadit do Oddělení pro dohled nad kouzelnými tvory, protože je skandální že domácí skřítkové nemají zastoupení.

Produkty na pomoc domácích skřítků:
I.Hermioniny pletené čepice zanechávány na místech úklidu
Nábor členů I ty můžeš pomoci napiš svou přezdívku do komentářů a pokud máš blog tak i jeho adresu a já tě zapíšu do seznamu:


(zdroj obrázku:harra.blog.cz)

Seznam ostatních členů:
Angee.na (smile-4-ever.blog.cz)
Lola Liliová
Dobby

Domácí skřítkové (Související:SPOŽÚS )

12. dubna 2011 v 20:21 | gwenog |  Postavy z Hp

Dobby

Je domácí skřítek který půpvodně sloužil u Malfoyových než mu dal Harry svobodu.Byl mu poté hrozně vděčný.
Svoboda mu ale stoupla do hlavy a chtěl si nechávat za svou práci platit.Až potzději získal práci v Bradavicích kde dostával galeon mněsičně a také volno.V Bradavicích pracoval a objevil tam komnatu nejvišší potřeby o které řekl Harrymu.
V šestém díle sledoval Draca Malfoye spolu s Kráturou se kterým se předtím popral.V sedmém díle však zemřel když šel Harrymu na pomoc do sídla Malfoyových.Belatrix Lestrengová po něm hodila nůž těsně před tím než se přemýstil.
Jeho hrob leží kousek od lasturové vily a na náhrobním kameni je nápis:zde leží Dobby svobodný skřítek.

Široká škala barev

11. dubna 2011 v 19:29 | gwenog |  other
Podle mně jsou barvy docela zajímavé téma ale co k tomu napsat?
Že mám ráda fialovou?
Rozhola jsem se psát i o ostatních barvách.

Fialová je rozhodně zajímavá barva.Je to jedna z barev duhy ale kromně květů některých květů ji v přírodě nenajdete.Vzniká z červené a modré a symbolizje v západních církvích liturgickou barvou pro advent a postní dobu.
Jedná se o směs dvou protikladů divoké červené a klidné modré.
Červená stejně jako fialová patří mezi základní barvy barevného spektra.
Použití a symbolika této barvy je různá.Červená je jednou z prvních barev které rozeznává narozené mimnko.Červená je například lidská krev.Červená barva symbolizuje hněv, např. ve rčení vidět rudě.V čínské tradici je červená barvou štěstí.Červená barva symbolizuje také ocenění nebo uznání: vysokoškolský diplom studentů, kteří prospěli s vyznamenáním, má červené desky (červený diplom).Červená má mnoho dalších významů.
Další barvou duhy je žlutá.Symbolizuje nejen slunce, lidské oko je na žlutou barvu velice citlivé. Z toho důvodu se žlutá používá pro upoutání pozornosti, jako varování a podobn.Žlutá je (též v přírodě) barvou signální. Nejvyššího účinku dosahuje v kontrastu s černou (p.:vosa).
Modrá-klidná barva.Denní obloha má modrou barvu,stejně tak i tlustá vrstva vody má modrou barvu, protože voda pohlcuje červené světlo.Modrá barva obecně označuje muže či chlapce, oproti růžové, která označuje ženy a dívky.
Od pojmenování modré barvy v angličtině (blue) je odvozen název hudebního stylu blues.
Zelená barva je symbolem přírody.Pro spojitost s přírodou symbolizuje zelená barva ekologycké hnutí.Lidské oko je nejcitlivější právě na zelenou barvu.Někdo nezkušený bývá označován za zelenáče , což vzniklo pravděpodobně jako přirovnání k zelené barvě nezralého ovoce.

To jsou jen některé z nekonečné škály barev je tu však ještě jedna.Co za barvu vznikne když ty zakladní smícháte dohromady?
Černá.Černá barva je v západní tradici barvou s negativním významem, to má pravděpodobně původ ve vnímání noci jako nebezpečné.Původně se černé šaty nosily při pohřbu proto, aby duch zemřelého černě oděnou osobu "přehlédl" a nevzal si ji s sebou. Později se tak stala pohřební barvou a všeobecně barvou smutku.(zdroj obrazků:google

soutěž

11. dubna 2011 v 18:09 | gwenog |  other
Na tomto obrázku je za:
a- krystaly soly
b- bílé kamínky písku
c- sníh
Pokud chcete soutěžit napišta na e-mail gwenog.b@seznam.cz
1-správnou odpověď (a,b,c)
2-adresu vašeho blogu (pokud blog nemáte tak to napište)

Tři vylosovní získají reklamu na mém blogu na mněsíc (vlevo v menu pod oblíbené stránky)

Fenixuv řád (součastní členové)

10. dubna 2011 v 15:19 Postavy z Hp

Albus Brumbál

Je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20 stol..Je to zakladatel Feniyova řádu a jediný člověk kterého se Pán Zla bál.
Narodil se roku 1900, v roce 1911 začal studovat Školu čar a kouzel v Bradavicích. Již ve škole vynikal neobyčejnými magickými schopnostmi. Později v Bradavicích začal vyučovat Přeměňování, a po odchodu Armanda Dippeta se stává ředitelem.Albus Brumbál se proslavil především porážkou černokněžníka Grindenwalda v roce 1945, objevem 12 způsobů využití dračí krve, a alchymistickými pracemi, na kterých spolupracoval se svým přítelem Nicolasem Flamelem. Byl mu udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvorcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků.Když lord Voldemort zabil Lily a Jamese Potterovi a zmizel Fenixuv řád se rozpadl.Brumbál znovu obnovil řád až o třináct let později a opět se postavil do jeho čela.Byl však zabit o rok později Severusem snapem se ktrým se na tom domluvil.Jako první ředitel Bradavic v historii byl pohřben na půdě školy, v bílé hrobce u jezera.
Právě Brumbál odhalil Harrymu tajemství ohledně vitealů a sám jich několik oběvil a zničil.


Mudlové a motáci (Dursleyovi, Argus Filch, paní Figgová)

10. dubna 2011 v 14:14 | gwenog |  Postavy z Hp

Dursleyovi

Dudley
Tlustý a hodně rozmazlený(k jedenáctým narozeninám dostal jen třicet šest dárků anaštval se tak že málem
převrhnul stůl) kluk.V jedenácti letech nastupujew na nejlepší školu (podle Dursleyových) v okolí.
Je tak tlustý že školní sestra napíše dopis rodičům a Dudley začne s dietou - neúspěšně.
Později začne dělat box ve kterém je šampion.Už odmala mlátil kdekoho nejčastěji Harryho.

Petunie
(roz. Evansová; přezdívka Petty)Je popisovaná jako hubená blondýna s téměř koňským obličejem a velmi dlouhým krkem, který používá k tomu, aby špehovala své sousedy. Celá její rodina, včetně jí, byli mudlové, kromě její sestry Lily kterou ze srdce nenáviděla a záviděla jí že se stala čarodějkou.
Když se Harry objevil přede dveřmi Dursleyových, byl u něho dopis od Brumbála, ve kterém jim oznamoval, že jeho rodiče zemřeli a že se jeho matka pro Harryho obětovala a že, když bude bydlet do své plnoletosti u svých posledních žijících příbuzných, bude tak chráněn před nebezpečím.Petunii nezbylo nic jiného než se o Harryho postarat i když se jí to nelíbilo

Vernon
Je popisován jako velký, obézní muž s knírkem, který nemá skoro žádný krk. Je hlavou rodiny a často Harrymu vyhrožuje, Dudleyho rozmazluje. Je ředitelem firmy Grunnings, která vyrábí vrtačky.Nesnáší jakekoli kouzelnické věci. Na rozdíl od Petunie, která alespoň občas projeví k Harrymu velmi nepatrnou lásku, Vernon Harryho nejspíš nenávidí.Zdá se ale, že svou ženu a syna miluje - láska k synovi se projevila v pátém díle po napadení mozkomory, k Petunii, když se ji snažil chránit před kouzelníky vlastním tělem.Dudleyho přímo rozmazluje.

Marjorie "Marge"
Je sestrou Vernona.Je popisována jako velmi podobná svému bratrovi - velká žena, skoro žádný krk, knírek. Ačkolik nebyla Harryho pokrevní příbuzná, musel jí říkat teto.Chová buldoky,jejím nejoblibenějším je buldog Raťafák.Občas navštěvuje Zobí ulici a každá její návštěva zůstala v Harryho paměti spojená s její krutostí k němu. Díky Petunii a Vernonovi věří tomu, že je Harry strašný kluk a měl stejné rodiče.NNic neví o tom že je Harry kouzelník a myslí si že chodí do polepšovny sv. Bruta.
Lektvary od A do Z

10. dubna 2011 v 12:41 | gwenog |  kouzelné společenství
Amorův šíp
Amorův šíp je nejsilnější nápoj lásky.

Dokrvovací lektvar
Účinek:Doplňuje krev

Doušek živé smrti
Přísady a příprava: rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňkudo jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Účinek:velmi silný uspávací prostředek měsíc dlouhý, hluboký spánek.

Drmolicí dryak
Účinek:člověk po něm mluví nesmysly

Feliy felicis
Příprava:trvá šest mněsíců
Účinek:kdo se ho napije přinese ohromné štěstí je zakázán ve všech soutěžích, zkouškách a volbách.
Má barvu roztaveného zlata

Kostirost
Účinek:Je to lektvar, po kterém člověku dorostou chybějící kosti, chutná jako pepř.

Krisí tonikum
Účinek: léčebný nápoj pro krysy

Mnoholičný lektvar
Přísady a příprava: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit

Nadouvací roztok
Účinekpoužívá se na zvětšení objemu

Pohodový odvar
Účinek: používaný k utišení úzkosti a k všeobecnému zklidnění

Veritasérum
Účinek:přinutí kohokoli aby mluvil pravdu
Je to lektvar, který vypadá jako čistá voda nemá žádnou chuti ani žádný pach.

Vlkodlačí lektvar
Příprava:velmi složitá
Účinek: při přeměně na vlkodlaka si člověk zachová lidský rozum

Základní lektvar na léčení vředů
Přísady a příprava:drcené hadí zuby,dikobazí ostny,sšené kopřivy.Příprava je velice jednoduchá.
Účinek:vyléčí jakékoli vředy

Zmenšovací dryják
Účinek:zmenšuje

Smrtijedi

9. dubna 2011 v 22:35 Postavy z Hp
Avery - Byl prvním smrtijedem, který zklamal Voldemorta - když Voldemort ztratil většinu své síly, Avery řekl, že vše činil pod kletbou Imperius. Když se Voldemort vrátil, uvalil na něj kletbu Crucio. Avery byl žákem Zmijozelu. Bojoval v bitvě na odboru záhad.
Pytloun, Ludo - Podezření z toho, že byl Smrtijed bylo vymazáno, Pytloun byl nechtěnou částí Rookwoodovy inteligentní špionáže na Ministerstvu.
Regulus Black - Bratranec Belatrix, mladší bratr Siriuse. Regulus, který sdílel názory rodičů o velikosti čistokrevných rodů, se přidal ke Smrtijedům s radostí, protože souhlasil s jejich principy, ale když zjistil, co všechno se po něm chtělo, snažil se vycouvat. Byl zabit na Voldemortův příkaz ne moc dlouho před Voldemortovým pádem.
Crabbe - Velký, poněkud omezený člen, otec Vincenta Crabbea. Bojoval v Bitvě na Odboru záhad.
Barty Skrk(mladší) - Byl účastníkem mučení Longbottomových, za to byl odsouzen k životu v Azkabanu. Díky snaze jeho rodiny se mu podařilo uprchnout mozkomorům Azkabanské pevnosti a být vězněn svým otcem, aby ho nehledal jeho mistr. Voldemort ho však vysvobodil ze spárů otce pomocí Červíčka. Za to měl Barty splnit úkol - vniknout do Bradavic, použitím Mnoholičného lektvaru, proměnit se v Moodyho, aby dostal Harryho. Skrk dostal Polibek Mozkomora dříve, než mohl podat oficiální potvrzení Voldemortova návratu.
Antonín Dolohov - Byl jedním z pěti Smrtijedů, kteří zavraždili Gideona a Fabiána Prewettovy a kteří mučili mnoho mudlů a odpůrců Voldemorta v průběhu první války. Dolohov byl chycen krátce po Karkarovi, který ho jmenoval během soudního přelíčení. Dolohov byl poslán do Azkabanu, ale utekl při hromadném úniku v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na Odboru záhad, kde ošklivě zranil Hermionu a stačil jen kousek k tomu, aby ji zabil.
Goyle - Velký, poněkud omezený člen, otec Gregoryho Goyla.
Jugson - Bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Igor Karkarov - Chycen Alastorem "pošukem" Moodym po 6-ti měsíčním pronásledování, v době pádu Voldemorta. Hrozilo mu Azkabanské vězení a kvůli své záchraně se vzdal své oddanosti a pověděl jména dalších Smrtijedů (včetně Rookwooda a Snapea) výměnou za stáhnutí obžaloby. Karkarov se stal ředitelem školy v Kruvalu. Když zjistil, že se Voldemort vrátil, Karkarov utekl, ale zatím neznámo kam.
Belatrix Lestrangeová,Blacková - Čistokrevná čarodějka narozena do rodiny Blackových, sestra Narcisy Blackové Malfoyové, sestřenice Siriuse Blacka, plně souhlasila s rodinnou tradicí sňatků se sobě rovnými (čistokrevní kouzelníci), nesnášela opravdové vzbouřence své generace - Siriuse a Andromedu. Její fyzická podoba byla typická pro rodinu Blackových - vysoká s černými vlasy, přimhouřenýma očima a arogantním postojem. Stejně jako Siriuse i Belatrix odsoudili k životu v Azkabanu. Belatrix se seznámila s Rudolfusem Lestrangem, který byl žákem Zmijozelu v Bradavicích a později si ho vzala, oba se stali Smrtijedy. Byla vůdkyní pětice Smrtijedů, kteří umučili Longbottomovy k šílenství. Po jejím chycení se ani u soudu nechtěla vzdát své oddanosti Voldemortovi. Byla odvezena do Azkabanu, ale utekla, když se Mozkomorové obrátili proti Ministerstvu. Belatrix bojovala v Bitvě na Odboru záhad. Pokusila se umučit Ginny, ale byla zastavena Molly Weasleyovou. Utkala se se Siriusem, kterého pak zabila a byla jedna z mála Smrtijedů, kteří neuprchli před Brumbálem, jelikož to bylo více přání Voldemorta než její.
Rabastan Lestrange - Bratr Rudolfuse, podílel se na umučení Longbottomových, za což byl poslán do Azkabanu, utekl v lednu 1996. Rabastan bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Rudolfus Lestrange - Manžel Belatrix, podílel se na umučení Longbottomových, za což byl poslán do Azkabanu, ale stejně jako jeho bratr a manželka, utekl v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Walden Macnair - Macnair byl roky respektovaným popravčím pro Komisi pro odstraňování nebezpečných bytostí. Byl jedním z poslíčků, kteří se stali nejbližšími Voldemorta a přesvědčil Obry, aby se přidali na stranu Pána zla. Macnair bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Lucius Malfoy - Švagr Belatrix Blackové Lestrangeové, manžel Narcisy. Lucius se vyhnul Azkabanu po pádu Voldemorta tvrzením, že jednal pod kletbou Imperius a od té doby si udržuje významné, úctyhodné postavení. Lucius mučil Mudly pro zábavu na Mistrovství světa ve Famfrpálu, ale uprchl se zděšením, když Skrk ml. vypálil Znamení zla na nebe. Když se Voldemort v roce 1995 vrátil, Malfoy se stal opět přívržencem svého mistra.
Mulciber - Specialista na kletbu Imperius, který měl být mezi vězni Azkabanu v době, kdy byl Karkarov u soudu, jenže měl příliš velký strach říct i jeho jméno. Mulciber bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Nott - Vyhnul se Azkabanu po Voldemortově pádu, účastnil se "oslavy znovuzrození" v červnu 1995. Jeho syn Teodor se stal žákem Bradavic a byl zařazen do Zmijozelu v roce 1991. Nott bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Peter Pettigrew "Červíček" - Krysí zvěromág, zrádce rodiny Potterových. Obětoval pravou ruku na lektvar, který má obnovit Voldemortovo tělo a jako náhradu dostal mnohem silnější, stříbrnou ruku.
Augustus Rookwood - Špeh na ministerstvu, pracoval na odboru záhad. Karkarov ho vyzradil, Rookwood poslán do Azkabanu, uprchl v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na odboru záhad.
Evan Rosier- Zabit bystrozory v roce 1980, krátce po chycení Karkarova, když se snažil ubránit zajetí, odřízl "Pošukovi" Moodymu velkou část nosu.
Severus Snape - Stal se špehem pro Řád Fénixe, podle všeho se totálně odloučil od Smrtijedů.
Travers - Podle Karkarova zabil McKinnonse.
Wilkes - Zabit bystrozory v roce 1980.

Peklo

9. dubna 2011 v 20:56 | gwenog |  other
Na zemi je několik děr do kterých když skočíte nedopadnete hned tak na dno.To jsou vchody do pekla.
Pod slovem peklo si představím kouř a oheň aa kotle ale asi ne čerty spíše hříšné doše vařící se právě v tom kotli či hořící ve většném ohni.
Peklo se jinak vyskytuje v souvislosti s náboženstvím a vírou v posmrtný život.V lidové mytologii je možno do pekla vstoupit, zachránit trpící duši, vyvést ji z pekla ven a vrátit tak zemřelého hříšníka do života. O mnohých jeskyních, tunelech a jiných otvorech v zemi se v pověstech vypráví, že jsou vchodem do pekla. Jindy se říká, že brána do pekla se nachází za šípkovým keřem (blbost)
Já osobně si myslím že peklo jako takové místo neexistuje ale spíše to představuje očistec tedy muka pro hříšné duše fascinuje mně ale představa existence Daemonů a pod.
Daemon je bytost nebo nadpřirozená síla, lidem prospěšná či škodlivá(spíše škodlivá).Jeho přímím opakem je Anděl podle náboženství bytos podřízená bohu ve filmech a fantasy často mocná magická bytost většinou na straně dobra(nikdy neříkej nikdy)!
Jeden z nejznámnějších andělů je Azrael černý anděl smrti.Jeho úkolem je sběr duší a jejich odvádění před soud.

Gauntovi - kouzelnické rodiny

1. dubna 2011 v 15:07 | gwenog |  Postavy z Hp
Gauntovi jsou čistokrevná kouzelnická rodina, potomci jednoho ze zakladatelů Bradavic Salazara Zmiozela.Po mužské linii vymřeli Morfinem Gauntem. Byli známí tím, že jejich myšlení bylo zdegenerováno častými sňatky mezi sebou. Původně šlo o velmi bohatou rodinu, ale kvůli touze po přepychu a velkému rozhazování peněz přišli o veškerý svůj majetek už několik generací před nejstarším známým Gauntem v knize - Rojvolem. Jediným cenným majetkem, který jim zůstal byl medailonek Salazara Zmijozela a životodárný kámen-relikvie (nevěděli o jeho skutečném účelu) v prstenu, kterým se chlubili následnictvím Peverellových. Z obou později udělal Voldemort vitealy.

Peverellovy

Stará kouzelnická rodina ze které pochází nejen Gauntovy ale i sám lord Voldemort či dokonce Harry Potter (možná i Salazar zmiozel nevím jestli byl před nimi a nebo po nich) ale hlavně tři bratři kteří vyrobily (podle legendy je dostali od smrti) relikvie smrti:
Antioch byl nejstarší z nich. Podle pohádky si od Smrti přál bezovou hůlku, podle Brumbála ji ale spíše vytvořil sám. Byl zabit ve spánku, aby jeho vrah získal hůlku. Tak začala její krvavá historie. Na rozdíl od svých bratrů, nemá známé potomky.
Cadmus byl prostřední bratr. Podle pohádky si od Smrti přál životodárný kámen, ale spíše ho vytvořil sám. Chtěl totiž oživit dívku, kterou miloval a chtěl se s ní oženit. Ačkoli opustila svět mrtvých, nedostala se úplně do světa živých. Chvíli takhle spolu žili, ale Cadmus to nakonec nevydržel a spáchal sebevraždu, aby s ní konečně mohl být. Je předkem Gauntových a tím pádem i Voldemorta.
Ignotuss byl nejmladší bratr. Podle pohádky si od Smrti přál neviditelný plášť. Na rozdíl od svých bratrů zemřel po dlouhém, spokojeném, naplněném životě a zemřel ve vysokém věku, kdy odešel se Smrtí jako starý přítel. Jeho potomkem je Harry Potter, což dělá Harryho a Voldemorta vzdálenými příbuznými.

Rojvol Gaunt

(angl. Marvolo Gaunt) je Voldemortův děda z matčiny strany. Je jedním z posledních žijících potomků Salazara Zmijozela a je na to velmi hrdý, což se ukázalo již při jeho první scéně v šestém díle při návštěvě ministerského úředníka Boba Ogdena. Je vidět jeho až šílenství způsobené asi kombinací hrdosti na čistokrevný kouzelnický původ a tím, že se jeho předci brali mezi svými příbuznými.

Strávil tři měsíce v Azkabanu za napadení ministerských úředníku a když se vrátil čekaje, že jeho dcera Meropa bude stále poslušně v jejich chatrči, zjistil, že si Meropa vzala mudlu, pravděpodobně pod nápojem lásky. Protože se nebyl schopen sám o sebe postarat, brzy zemřel. Jeho zbylý majetek, včetně prstenu Peverellových (medailonek si odnesla Meropa), přešel na jeho syna Morfina.

Meropa Raddleová

roz. Gauntová je dcera Rojvola, matka lorda Voldemorta. Žila se svým otcem a bratrem v chatrči u Malého Visánku. Rojvol a Morfin se k ní nechovali dobře, týrali ji, volali na ni motáku, protože se u ní nikdy neprojevilo nějaké zvlášť velké kouzelnické nadání. To skončilo, když byli oba uvězněni v Azkabanu. Meropiny kouzelnické schopnosti rázem vypluly na povrch. Meropa byla zamilovaná do Toma Raddlea staršího, který si ji nakonec vzal, pravděpodobně pod vlivem nápoje lásky. Asi tři měsíce po svatbě otěhotněla. V té době, podle Albuse Brumbála, přestala dávat Tomovi nápoj lásky, protože doufala, že se do ní mohl zamilovat a nebo, že s ní zůstane kvůli tomu, že s ní čeká dítě. Meropa se ale zmýlila a Tom ji opustil a ona skončila v Londýně. Tam prodala svůj jediný cenný majetek - medailonek po Salazaru Zmijozelovi, jehož skutečnou hodnotu neznala, pouze za 10 galeonů. Pak dala na Silvestra 1926 život budoucímu nejobávanějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi. Po porodu stačila pouze říct, že jeho jméno bude Tom po otci, Rojvol po dědečkovi a příjmení bude Raddle. Zemřela ani ne hodinu po porodu.

Morfin Gaunt

byl jediným synem Rojvola a bratr Meropy, tím pádem strýc lorda Voldemorta. Spolu s otcem svou sestru týral. Když Morfin již žil sám v Malém Visánku, navštívil ho jeho synovec Voldemort, který mu ale neprozradil pravou identitu. Morfin si myslel, že vidí mudlu, Voldemortova otce. Voldemort svého strýce napadl kouzlem a vzal mu hůlku, se kterou zabil svého otce - Toma Raddle staršího a jeho rodiče. Pak vpravil do Morfinovy hlavy vzpomínku na vraždy tak, aby si myslel, že je spáchal on. Když vraždy vyšetřovalo ministerstvo kouzel, Morfin se k vraždám hrdě přiznal. Byl odsouzen na doživotní vězení v Azkabanu. Tam ho navštívil Albus Brumbál, když zjišťoval později informace o Voldemortovi. Našel falešnou vzpomínku a snažil se zasadit o to, aby byl Morfin osvobozen. Ten ale zemřel dřív, než došlo k rozhodnutí. Spolu s Morfinem vymřela mužská linie rodu Gauntů.

Tom Raddle st.

byl otec lorda Voldemorta. Meropa Gauntová se do něj zamilovala, když často se svou přítelkyní Cecílií na výletech na koních zabloudili k domu Gauntových. Morfin Gaunt si toho všiml, a tak Toma napadl a byl proto uvězněn v Azkabanu. Když se do Azkabanu dostal i Rojvol Gaunt, Meropa podala Tomovi pravděpodobně nápoj lásky a později se vzali, což byl pro Malý Visánek velký skandál. Tři měsíce po svatbě Meropa otěhotněla a přestala Tomovi dávat nápoj lásky, protože si myslela, že už se do ní zamiloval. Zmýlila se a Tom ji opustil a nikdy se nedozvěděl o svém synovi. Nikdy se už neoženil, protože se s Meropou nikdy ani nerozvedl a už ji nikdy neviděl. Byl zabit svým synem v roce 1942 spolu se svými rodiči. Z vražd byl obviněn Morfin Gaunt, kterému Voldemort vpravil falešnou vzpomínku. Mudlové obvinili Franka Bryceho, ale protože na tělech nebyly žádné stopy po otravě, zastřelení, či něčem podobném, byl pro nedostatek důkazů propuštěn. Obyvatelé Malého Visánku ale pořád věřili, že je zabil.

Thomas a Mary Raddleovi

jsou rodiče Toma Raddlea staršího a prarodiče lorda Voldemorta. Byli to nejbohatší a nejváženější občané Malého Visánku. Jejich syn s nimi žil po většinu života. Oba byli zabiti svým vnukem v roce 1942. Jejich jména nebyla uvedena v knize, ale ve filmu Hp4 ve scéně na hřbitově.

souvsející články:

Lord Voldemort