Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

učitelé

5. března 2011 v 20:00 | gwenog |  Bradavice

přeměňování

 • Minerva McGonagallová

  Minerva McGonagallová je zástupkyní ředitele Bradavic, později ředitelkou, ředitelkou nebelvírské koleje, profesorkou přeměňování .Patří mezi zvěromágy.Je vysoká a přísně vyhlížející. Má černé vlasy svázané do drdolu a nosí smaragdově zelené šaty a špičatý klobouk nakloněný na jednu stranu. Nosí hranaté brýle. Je přísná, ale spravedlivá. Neprojevuje moc často emoce, i když vše cítí. Když se projeví, může to být pro ostatní šok.Ředitelkou školy se stala po smrti Severuse Snapa v roce 1998.

lektvary

 • 1rok-5rok Severus Snape
Ředitel Zmiozelské koleje nespravedlivý vůči žákům jiných kolejí.Usiluje o místo obrany proti černé magii. Má podle popisu sinalou pleť, studené černé oči, hákovitý nos, mastné černé vlasy po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná "přerostlého netopýra".Ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 vstupuje Severus Snape do Fenixova řádu.

 • 6 rok-7 rok

  Horacio Křiklan

  Horácio Křiklan už zde učil před Snapem(učil iSnapa). Na tato místa pak postupně nastoupil znovu.
  Na místo profesora lektvarů nastoupil na žádost ALbuse BrumbalaJmenováním Křiklana do funkce profesora lektvarů Brumbál sledoval zřejmě mnohé záměry. Mimo jiné také doufal, že od Křiklana získá vzpomínku, která se týká lorda Voldemorta.V knize je Křiklan popisován jako velmi tlustý muž, v sametové vestě milující nade všechno své pohodlí. Je také dosti samolibý.

Jasnovidectví

 • Sibylla Trelawneyová

  Sibylla Patricia Trelawneyová je profesorkou jasnovidectví. Podle McGonagalovéTrelawneyová předpovídá každý rok smrt jednoho studenta, ale doposud žádný z nich nezemřel. Většina jejích předpovědí se nevyplní, ale čas od času se do něčeho strefí. Jsou známy dva případy, kdy předpověděla skutečné předpovědi. Díky první předpovědi, kterou přednesla při ucházení o místo u Brumbála.Üčastní účastní závěrečné bitvy o Bradavice, mj. tak, že po smrtijedech hází křišťálové koule., byla přijata na její místo v Bradavicích

  kouzelné formule

 • Filius Kratiknot

  Filius Kratiknotvv je popisován jako maličký hubený kouzelník, který se vždycky musel postavit na hromádku knih, aby viděl přes stůl.Jeho přesné stáří není známo, z knihy lze vyvodit, že není právě nejmladší.
 • bylinkářství

  Pomona Prýtová

  V knize je profesorka Prýtová popisována jako obtloustlá malá čarodějka, která má hábit často špinavý od hlíny, protože tráví mnoho času ve sklenících.V epilogu posledního dílu je uvedeno, že na její místo profesorky bylinkářství nastoupil Neville Longbottom, nejsou ale známy okolnosti jejího odchodu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Do které koleje bys chtěl/a chodit?

Nebelvír 40.9% (9)
Havraspár 27.3% (6)
Mrzimor 9.1% (2)
Zmijozel 4.5% (1)
Raději bych chodil/a do Krasnohůlek 9.1% (2)
Raději bych chodil do Kruvalu 9.1% (2)

Komentáře

1 Angee.na Angee.na | Web | 6. března 2011 v 12:08 | Reagovat

Ty mě znáš? Víš jak se jmenuji? JInak děkuju za pochvalu blogu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama