Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Nebelvírští

28. března 2011 v 20:09 |  Postavy z Hp

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK NEZOBRAZUJE VŠECHNY POSTAVY JAKO NAPŘÍKLAD RON WEASLEY.KDO NEVÍ KDO JE HARRY POTTER A NEZNÁ NEJČASTĚJŠÍ POSTAVY PRO TOHO JE ZBYTEČNÉ TENTO ČLÁNEK ČÍST!!!!!!!

Katie Bellová

Katie Bellová je o rok starší než Harry. Od začátku hraje v nebelvírském famfrpálovém týmu jako střelkyně. V Hp5 navštěvuje Brumbálovu armádu. V Hp odmítá, aby ji Harry vzal do týmu automaticky, a jako všichni ostatní se účastní konkurzu. Do týmu se opět dostane. Katie se ale omylem dotkne zakletého náhrdelníku, než ho doručí řediteli a kvůli tomu stráví dlouhou dobu u svatého Munga. Na její místo v týmu tak nastoupí Dean Thomas. Ve finálovém zápase proti Havraspáru opět nastoupí a Nebelvír vyhraje. V Hp7 přijde na pomoc v bitvě o Bradavice.

Levandule Brownová

Levandule Brownová navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Byla první dívkou Rona Weasleyho, je nejlepší kamarádkou Parvati Patilové, se kterou navštěvují stejného hodiny. Jejím nejoblíbenějším předmětem je jasnovidectví. Levandule nejdřív věří ministerstvu v očerňování Harryho, ale později navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Ron s ní chodil pouze, aby naštval Hermionu, a později nevěděl, jak se s ní rozejít. Nakonec se rozejde Levandule s ním, když ho vidí osamotě s Hermionou (ve skutečnosti s nimi byl Harry pod neviditelným pláštěm).

Colin Creevey

Colin Creevey je fanoušek Harryho Pottera. Poprvé se objevuje v knize Hp2, kde Harryho neustále fotí.Má bratra DEnise a zemře v Hp7 v závěrečné bitvě kde bojoval i když nebyl plnoletý.(více v rubrice Brumbálova armáda)

Seamus Finnigan

Seamus Finnigan navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Je popisován jako chlapec s pískovými vlasy, je nejlepší přítel Deana Thomase. Jeho matka je čarodějka a jeho otec mudla, který se o pravé identitě své manželky dozvěděl až po svatbě, podle Seamusových slov ho to dost vzalo. V Hp5 uvěřil ministerské kampani proti Harrymu, ale později, když Harrymu uvěřil po jeho rozhovoru v Jinotaji, začal navštěvovat Brumbálovu armádu a Harrymu se omluvil. V hP6 se pohádá se svou matkou, když ho chce odvézt z Bradavic před Brumbálovým pohřbem. V hP7 je jedním z aktivních členů Brumbálovy armády a je kvůli tomu také postižen - jeho obličej byl znetvořen tak, že ho Harry poznal až po hlase, když ho viděl.

Angelina Johnsonová

Vysoká černá dívka.V hp5 se stane kapitánkou nebelvírského famfrpálového družstva a v Hp4 se přihlásí do turnaje tří kouzelníků-neúspěně.Vezme si George Weasleyho.(více v rubrice Brumbálova armáda)

Lee Jordan

Lee Jordan je nejlepším přítelem Weasleyovic dvojčat. Během prvních čtyř let Harryho studia je komentátorem famfrpálových zápasů, jeho komentář je občas ovlivněn příslušností k Nebelvíru. V jeho sedmém ročníku navštěvuje Brumbálovu armádu a pomáhá dvojčatům s testováním jejich výrobků. Po jejich odchodu z Bradavic se zdá být zkleslý, ale pokračuje v odporu proti Umbridgeové. V sedmém díle se účastní vysílání ilegální rozhlasové stanice Potterova hodinka a účastní se bitvy o Bradavice.

Cormac McLaggen

Cormac McLaggen je o rok starší než Harry. S Harrym se seznámil na cestě do Bradavic v Hp6 na návštěvě u profesora Křiklana. Později měl zájem o místo brankáře v nebelvírském famfrpálovém týmu, do kterého se nedostal, protože proti němu Hermiona použila matoucí kouzlo, aby pozici dostal Ron. Kvůli Ronově otravě ale Cormac v zápase proti Mrzimoru hraje, snaží se ale neustále Harrymu radit, jak má vést tým, a když ukazuje jednom z odrážečů, jak by podle něj měl hrát, zraní Harryho a Nebelvír kvůli tomu prohraje. Když je Hermiona naštvaná na Rona, protože chodí s Levandulí Brownovou, jde s ním na Křiklanův večírek. Cormac ale nemluví o ničem jiném než o sobě, a tak Cormacovi uteče.

Parvati Patilová

Parvati Patilová je ve stejném ročníku jako Harry a má identické dvojče Padmu v Havraspáru. Její nejlepší kamarádkou je Levandule Brownová, s níž má mnoho společných zájmů a stejné oblibené předměty - obzvláště jasnovidectví. Parvati šla s Harrym na vánoční ples ve čtvrtém ročníku, ale nebyla s ním spokojená, protože Harry strávil většinu času zíráním na svou tehdejší lásku Cho Changovou. V Hp6 si ji se sestrou rodiče odvezou domů.

Alice Spinnetová

Alice Spinnetová je od Harryho prvního a od svého třetího střelkyní nebelvírského famfrpálového mužstva. Je nejčastější střelkyní penalt. Ve svém sedmém roce navštěvuje Brumbálovu armádu. V sedmém díle se objeví na konci v bitvě o Bradavice.

Dean Thomas

V Hp6 chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová. S Ginny se rozejde po hádce, kdy Ginny vadilo, že jí pomáhá procházet otvorem za podobiznou Buclaté dámy, ve skutečnosti se jí dotknul Harry, který procházel pod neviditelným pláštěm. V sedmém díle byl na útěku před novou kouzelnickou vládou kvůli svému mudlovskému původu, byl zatčen a spolu s Harrym, Ronem a Hermionou byl uvězněn v sídle Malfoyových. S nimi také utekl.((více v rubrice Brumbálova armáda)

Romilda Vaneová

Romilda Vaneová je o dva roky mladší než Harry a je jedním z méně oblíbených studentů Nebelvíru, spolu s Cormacem McLaggenem. V šestém díle na začátku cesty do Bradavic nabízí Harrymu, aby si přesedl k ní a k jejím kamarádkám, že nemusí sedět s Nevillem a Lenkou. Ten jí na to ale odpověděl, že to jsou jeho přátelé a Romilda odešla. Později se snaží získat Harryho lásku tak, že mu podstrčí čokoládové bonbony s nápojem lásky, Harryho ale předtím varovala Hermiona, a tak je nejedl. Snědl je ale později Ron a Harry ho pak musel odvést k profesoru Křiklanovi, aby mu dal protilátku, i tak musí pak být Ron ale na ošetřovně.

Oliver Wood

Oliver Wood byl před Angelinou a Harrym kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva, je o 4 roky starší než Harry, hrál jako brankář. Je tak trochu fanatikem - při trénincích nehleděl na špatné počasí, brzké ranní hodiny a vždy trávil dlouhé hodiny vysvětlováním taktiky. Ve čtvrtém díle na mistrovství světa ve famfrpálu Harryho potká a řekne mu, že hraje v záložním týmu Puddlemerských spojenců. Je jedním z mnoha studentů Nebelvíru, který se účastní bitvy o Bradavice v sedmém díle.
Ritchie Coote - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle
Andrew Kirke - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážec famfrpálového týmu
Natalie McDonaldová - spolu s Nicolasem Flamelem jediná reálná postava v sérii, jde o dívku, která zemřela na leukémii dřívě, než jí JKR stačila odpovědět na dopis
Demelza Robinsová - střelkyně famfrpálového týmu, o 3 roky mladší než Harry
Jimmy Peakes - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle, o 3 roky mladší než Harry
Jack Sloper - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážeč famfrpálového týmu
Harry Potter
Hermiona Grangerová
Ron Weasley
Fred, George Weasley
Ginny Weasleyová
Neville Longbottom
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama