Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Mrzimorští

28. března 2011 v 20:23 |  Postavy z Hp

Hannah Abbottová

Hannah Abbotová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Toho se zastane ve Hp2, když Ernie Macmillan říká, že Harry může být Zmijozelův dědic. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle opustí Bradavice po tom, co její matka zavražděna smrtijedy. Jako dospělá si vezme Nevilla.

Susan Bonesová

Susan Bonesová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Je zmíněná v Hp1 u zařazování a pak až jako členka Brumbálovy armády v pátém díle. Harry si ji spojí s Amelií Bonesovou, protože použije termín "fyzický patron".

Cedric Diggory

Cedric Diggory studoval v Bradavicích o dva ročníky výše než Harry. Poprvé se objeví ve třetím díle jako chytač a kapitán mrzimorského famfrpálového družstva. Prokáže dobrý charakter - když chytí v zápase proti Nebelvíru zlatonku a zjisti, že Harry spadl z koštěte kvůli mozkomorům, chce zápas odvolat. Bohužel mu to ale nevyjde.
Ve čtvrtém díle se Cedric poprvé objeví při cestě na mistrovství světa ve famfrpálu spolu se svým otcem, který se neustále vychloubá, že jeho syn jednou ve famfrpálovém zápase porazil slavnéh Harryho Pottera. Později je zvolen bradavickým šampionem v Turnaji tří kouzelnických škol. Malfoy rozpoutá akci za podporu Cedrica jako šampiona Bradavic, protože nemá rád Harryho, Cedricovy se odznaky urážející Harryho nelíbí. Harry mu prozradí, co bude obnášet první úkol turnaje, Cedric mu pak na oplátku na popud Moodyho poradí, aby kouzelné vejce, které má prozradit, co se bude dít při druhém úkolu, ponořil pod vodu. Předtím ale Cedric pozve na vánoční ples Cho Changovou, k Harryho nelibosti, a začne s ní chodit. Během třetího úkolu Harry dvakrát zachrání Cedricovi život. Ten pak odmítne vzít pohár tří kouzelníků sám, a tak ho vezmou oba dohromady. Pohár je přenese na hřbitov do Malého Visánku, kde je Cedric zabit Peterem Pettigrewem . Krátce na to se Cedric objeví při Priori incantatem a požádá Harryho, aby donesl jeho tělo rodičům. Ten jeho přání splní.
Později odmítá ministerstvo uznat, že byl Cedric zabit Pettigrewem před Voldemortovým vzestupem. Naproti tomu Brumbál při závěrečné hostině studentům pravdu prozradí.

Justin Finch-Fletchley

Justin Finch-Fletchley je ve stejném ročníku jako Harry. Jeho rodiče jsou mudlové a než se dozvěděl o tom, že má čarodějné schopnosti, měl jít do Etonu. Ve druhém díle se na něj pokusí zaútočit had, kterého v soubojnickém klubu vyčaroval Draco Malfoya Harry na něj promluvil hadím jazykem. Všichni věřili tomu, že ho na něj poštval Harry jako Zmijozelův dědic. Později je jedním z těch, na které zaútočil bazilišek.

Ernie Macmillan

Ernie Macmillan je ve stejném ročníku jako Harry. Ve Hp2 věří, že je Harry Zmijozelův dědic, později se v tom utvrdí, když je napaden Justin Finch-Fletchley, ale Harrymu se omluví, když je napadena Hermiona. V pátém ročníku se stane mrzimorským prefektem a navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém ročníku je jediným z Mrzimoru, který navštěvuje hodiny lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je aktivním členem Brumbálovy armády a účastní se bitvy o Bradavice.

Zachariáš Smith

Zachariáš Smith je střelec mrzimorského famfrpálového týmu. Poprvé se v knize objeví v Hp5, kdy navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle je v prvním zápase komentátorem famfrpálu, ale protože byl jeho komentář značně protinebelvírský, Ginny do něj na konci zápasu narazila s tím, že zapomněla zabrzdit. Na konci sedmého díle je zmíněno, že předbíhá mladší studenty při evakuaci Bradavic před závěrečnou bitvou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radex Radex | E-mail | Web | 25. června 2012 v 16:17 | Reagovat

máte pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama