Vítej a čti ZDE něco mně a mém blogu ;)

Přihlaš se do mého malého SPOŽÚSU ZDE
Reklamy pouze ZDE

Březen 2011

Blackovy - kouzelnické rodiny

31. března 2011 v 21:53 Postavy z Hp
Rodina blacků je poměrně rozsáhlá.Jejich příbuznými jsou dokonce i Weasleyovy ale k těm se moc nehlásí.Jsou příbuzní snad s každou kouzelnickou rodinou a mnoho z členů rodiny se různě proslavily ale dohromady jsou především známi svým postojem proti mudlům a mudlovským šmejdům.
Blackovi byli považováni za černokněžníky, ale vždy se na jejich straně našla nějaká ta bílá ovce. Pojďte se seznámit se sedmi generacemi Blacků... Generacemi, které byli propojeny s životy a osudy další postav ze světa Harryho Pottera.

Rodokmen Blacků

Starobylý a vznešený rod Blacků:
Známí od doby kdy si Phineas Nigellus Black(nejméně oblíbený ředitel Bradavic) vzal Ursulu Flint.
Phineas mněl bratra Siriuse a sestru Elladoru a Islu Která si vzala Boba Hitchense.Mněli syny Siriuse2.,Cygnuse a Arcturuse.
Arcturus si vzal Lysandru Yaxleyovou.Callidora ,Cedrella a Charis byly jejich dcery.Charis si vzala skrka= Skrkovi.
Cedrella si vzala Weasleyho= Weasleyovi(Mněla syny Arthura a Biliuse).Callidora se provdala za Longbottoma.
Cygnus si vzal Violettu Bulstrodeovou a jedno s jejich dětí Dorea) se provdal za Charlus Potter=Potterovi a druhé Pollux
mnělo tři děti :Walburga Blacková si vzala svého příbuzného Oriona Blacka.Mněli syny Siriuse3.. a Reguluse.
Sirius2. si vzal Hesper Gampovou a mněli vnuka Oriona
ovšem Pollux Blacková mněla ještě syna Cygnuse a ten se provdal za Druellu Rosierovou a mněli dcery Andromedu ,Narcisu a Belatrix

Malfoyovy

Narcisa Blacková se provdala za Luciuse Malfoye
Malfoyovi jsou stará aristokratická kouzelnická rodina. Žijí na Malfoyově panství (Malfoy Manor), obrovském domě, který dědí rodina už po generace. Malfoyovi jsou extrémně bohatí a všichni z nich studovali v Bradavicích ve Zmijozelu.
Abraxas Malfoy
Dědeček Draca, který umřel na dračí neštovice
Lucius Malfoy
je každopáně záporná postava. Ctí čistokrevnost a věří v její nadřazenost. Pohrdá čaroději z mudlovských rodin a každým, kdo se s nimi přátelí.
Má dlouhé plavé vlasy, úzký obličej, aristokratické rysy, šedé oči...
Narodil se roku 1954 Abraxovi Malfoyovi, jako jeho jediný dědic. Jeho rod je patrně velmi dlouhý, vznešený a taktéž bohatý. Ale o jeho dětství se mnoho neví.Studoval v Bradavicích ve Zmijozelu, kde zřejmě patřil k elitě. Později se stal Smrtijedem.Oženil se s Narcissou Blackovou a později se mu narodil syn Draco.Mezitím také upevňoval své postavení na Ministerstvu, kde pracoval jako člen Správní rady Bradavic. Stědře přispíval na nejrůznější účely a akce a dostával se tak k lidem, které potřeboval. Tak mohl pozastavit různé zákony, které se mu nelíbily.Po Voldemortově pádu se ze všeho vykroutil ale podruhé už takové štěstí neměl.Narcisa Malfoyová
roz. Blacková; přezdívka Cissy) je samosebou čistokrevnou kouzelnicí.Po dokončení školy se provdala dle rodinního hesla Blacků toujours pur (navždy čistý) za čistokrevného kouzelníka Luciuse Malfoye.Ačkoli je popisována jako chladná a povýšená blondýna s modrýma očima s pohledem jako kdyby měla na obličeji pod nosem něco hodně páchnoucího, svého muže a syna miluje a právě tato láska jí zřejmě zabránila stát se smrtijedkou jako její nejstarší sestra Belatrix, její švagr Rodolfus, její muž nebo později i její syn.

Draco Malfoy
se narodil v čistě kouzelnické rodině..Oba jeho rodiče sympatizují s Voldemortem a opovrhují mudly a nebo kouzelníky s "nečistou krví".Má velmi dobrý vztah s matkou.
Draco začal chodit do Bradavic a jeho kolejí se stal Zmijozel.Patřil mezi oblíbence Severuse Snapea,ředitele jeho koleje.Je pyšný na svou čistou krev, nemá rád mudly a velmi touží po moci a slávě. Jeho otec je Smrtijeda pracuje pro temného pána lorda Voldemorta. Sám Draco je také Voldemortovým příznivcem.Již od prvního roku v Bradavicích je neklamným nepřítelem Harryho Pottera,Hermiony Grangeové,Rona Weasleyho a ostatních žáků Nebelvíru i jiných kolejí. Většinou se mu daří prostřednictvím Severuse Snapea strhnout Nebelvírubody i za nevýznamné nebo nejasné prohřešky.I když Draco často dává najevo nadřazenost, v krizových situacích se projevuje jako strašpytel, např. v prvním díle Harryho Pottera při školním trestu v lese, kdy utekl před postavou v kápi.V šestém díle se přidá místo otce ke smrtijedům,opraví magický průchod a tím dostane Smrtijedy do bradavic.Sám se pokusí splnit úkol,který dostal od lorda Voldemorta a to zabít Albuse Brumbála.
Tři sestry

Narcisa Malfoyová(viz víše)


Belatrix Blacková Lestrangeová
je čistokrevná čarodějka,narozena do rodiny Blacků.Je sestra Narcissy Malfoyové a Andromedy Tonksové,sestřenice Siriuse Blacka.
Studovala ve škole čar a kouzel v Bradavicích,v koleji Zmijozel.Už od útlého mládí se učila umění černé magie přímo od Pána Zla.
Její fyzická podoba je typická pro rodinu Blacků-vysoká tmavovláska s přimhouřenýma očima a arogantním chování.
Plně souhlasila s tradicí sňatků se sobě rovnými (čistokrevní kouzelníci),nesnášela opravdové zbouřence své doby Siriuse a Andromedu.
Bela se ve škole seznámila s Rodolfusem Lestrangem,který byl žákem ve Zmijozelu a později si ho vzala vždy ale milovala Voldemorta.Oba se stali věrní smrtijedi Pána Zla.
Byla vůdkyní pětice smrtijedů,kteří mučili Franka a Alici Longbottomovi,kletbou Cruciatus.Mučeným manželům zůstali následky a momentálně jsou hospitalizováni v nemocnici svatého Munga pro kouzelnické choroby a a úrazy.
Po jejím chycení se ani před soudem nechtěla vzdát své oddanosti lordu Voldemortu.Stejně jako Sirius byla poslána do Azkabanu.Z Azkabanu utekla,když se mozkomoři obrátili proti ministerstvu.
Jméno Bellatrix je latinsky "bojovnice" a zároveň jde o jméno jedné z hvězd souhvězdí Orionu (celá rodina Blacků má jména hvězd na obloze).Andromeda Blacková Tonksová

Matka Nymfadory, vdala se za Teda Tonkse, čaroděje z mudlovské rodiny.Proto také byla vyděděna.Nymfadora se narodila v roce 1973, to znamená, že Andromeda začala chodit do Bradavic někdy na začátku nebo v polovině 60. let, je tedy starší než její bratranec Sirius
Andromeda byla Siriovou oblíbenou sestřenicí.

Sirius Black

Sirius Black se narodil v roce 1960, jako čistokrevný kouzelník a starší ze dvou bratrů (jeho bratr - Regulus Black). Než nastoupil do Bradavic, vyrůstal v Blackově rodinném domě v Londýně - Grimmauldovo náměstí 12. Sestry Blackovy - Bellatrix Blacková Lestrangeová, Andromeda Blacková Tonksová a Narcissa Blacková Malfoyová - jsou jeho sestřenice a přes ně jejich děti Nymfadora Tonksová a Draco Malfoy. Artur Weasley je Siriusův bratranec z druhého kolena a Molly Weasleyová něco jako jeho sestřenice.

Siriusovi rodiče byli zuřivě pro čistou krev, sami nebyli Smrtijedi, ale podporovali Voldemortovy vize o čistotě Kouzelnické rasy. Upřednostňovali jejich mladšího syna, Reguluse, který sdílel jejich názory; Sirius byl něco jako rebel už od dětství. Byl zařazen do Nebelvíru, přestože pro jeho rodinu byl tradiční Zmijozel. A potom jako dospělý s odměnou 10 000 Galeonů na jeho hlavu. Měl chuť dělat neplechy; strávil hodně svého času po škole se svým nejlepším přítelem Jamesem Potterem, který mu byl bratrem více než Regulus. Také tvořil pevné kamarádské pouto s Remusem Lupinem. Jeho kamarád byl i Petr Pettigrew, který zradil Jamese, a nenáviděl Severuse Snapea. Tato nenávist prostoupila celý jejich život.Sirius, společně s Remusem J. Lupinem, Jamesem Potterem a Petrem Pettigrewem byli celou dobu v Bradavicích parta. Aby dělali společnost Remusovi, když se přeměnil ve vlkodlaka, tak se v pátém ročníku, když jim bylo 15, nelegálně stali zvěromágy. Každý úplněk se čtyřka pohybovala po pozemcích ( a v Zapovězeném lese!), a díky tomu mohli napsat Pobertův plánek. Když bylo Siriovi 16 let, utekl z domu a byl přijat Jamesovými rodiči jako jejich druhý syn. Měl je rád více než Blackovy - jeho matka ho poté vydědila.
Když skupinka přátel v roce 1977 opustila Bradavice, James Potter se oženil s Lily Evansovou a Sirius byl jejich nejlepší přítel. Objevil se na jejich svatebních fotkách jako šťastný mladý muž. Celá pětka - Potterovi, Lupin, Pettigrew a Black - vstoupili do Řádu Fénixe a bojovali v první válce proti Voldemortovi.
Sirius byl jmenován Harryho kmotrem, když se Harry v roce 1980 narodil a byl ustanoven jeho opatrovníkem pro případ, že by se něco Lily a Jamesovi stalo - něco předvídatelného pro členy Řádu - v nejhorších dnech přesila dvacet na jednoho. V roce 1993, po obdržení výtisku novin od Korneliuse Popletala (byl tam na inspekci), Sirius uviděl v Denním Věštci článek o výletu Weasleyových do Egypta - a tam ,na titulní stránce, byl Petr Pettigrew v jeho Červíčkovské podobě. Kluk, na jehož rameni Petr seděl se měl letos vrátit do Bradavic, kde byl i Harry. Řízen vědomím, že jen on sám je schopen ochránit Harryho před nebezpečím, které tam bylo, když tam byl Červíček - Harry poslední žijící pojítko k jeho nejlepšímu příteli - Sirius se přeměnil do své psí podoby a proplížil se přes stráže a v noci doplaval na pevninu. Cestoval do Surrey, aby poprvé spatřil svého kmotřence, kterému bylo 12 let, potkal Harryho na Magnoliové Cestě, pak zamířil na sever do Bradavic (věděl, že tam pojede i Petr - jako Prašivka).Když pak zase musel tíkat jel a jih.Ovšem vrátil se do Anglie a stal se znovu členem Fénixova ádu.Jako poslední žijící člen rodiny Blacků, Sirius zdědil rodinný dům - Grimmauldovo náměstí 12 - a dal ho Řádu Fénixe jako ústředí. Žije tam společně s Remusem Lupinem. Díky odměně 10000 Galeonů za jeho hlavu a faktu, že Červíček bezpochyby řekl Voldemortovi o jeho podobě zvěromága, byl Sirius v tom domě uvězněn měsíce.
V červenci 1996 přišel Sirius do probíhající bitvy na Oddělení záhad - bojovali proti Smrtijedům. Sirius bojoval proti své sestřenici Bellatrix a těsně před koncem bitvy ho zabila. Jeho tělo propadlo přes záhadný oblouk a nemůže se vrátit.Události - Úmrtí - Narození

31. března 2011 v 19:33 kouzelné společenství

Události382 př. n. l. - Ollivander začíná s výrobou kouzelnických hůlek.

962 - První použití létajících košťat.

993 - Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládají Bradavickou školu čar a kouzel. Zmijozel požaduje přijímat pouze čaroděje s čistými kouzelnickými předky a následně opouští školu. Zanechává ale po sobě Tajemnou komnatu.

1294 - Je založen Turnaj tří kouzelníků. Později je jeho každoroční konání přerušeno, neboť při něm začínalo umírat příliš mnoho studentů. Podle Brumbála se na konci 20. století nekonal už alespoň 100 let.

1473 - Koná se první Světové mistrovství ve famfrpálu, během kterého se hráči stihli dopustit všech 700 různých famfrpálových faulů.

1851 - Albus Brumbál začíná studovat Bradavickou školu.

1926 - Těsně po porodu Toma Riddla opouští jeho otec rodinu, Riddlova matka umírá po porodu a Tom je tak vychován jako sirotek.

1931 - Minerva McGonagall začíná studovat svůj první ročník v Bradavicích.

1937 - Tom Riddle začíná navštěvovat Bradavice.

1942 - Riddle otevírá Tajemnou komnatu, v důsledku čehož je zabita Ufňukaná Uršula. Riddle pak otevření komnaty svedl na Rubeuse Hagrida.

1944 - Riddle zabíjí svého otce a prarodiče z otcovy strany.

1945 - Brumbál poráží černokněžníka Grimvalda.

1970 - Tom Riddle se přejmenoval na Lorda Voldemorta a začíná svou snahu o ovládnutí světa.

1971 - James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Severus Snape začínají chodit do Bradavic.

1979 - Sibylla Trelawneyová předpovídá pád Lorda Voldemorta.

1981 - Voldemort zabíjí Jamese a Lily Potterovou 31. října, kledba se ale obrací proti němu, když se pokusí zabít i jejich syna, Harryho. Tomu zůstává na čele jizva a začínají se o něj starat Dursleyovi. 1. listopadu je zatčen Sirius Black za vraždu Petera Pettigrewa.

1991 - O deset let později začínají Harry Potter, Ron Weasley a Hermione Grangerová studovat na Bradavické škole čar a kouzel.

1992 - Harry zabránil Voldemortovi získat Kámen mudrců. Ginny Weasleyová otevírá pod vlivem Riddleova deníku Tajmenou komnatu.

1993 - Harry zachraňuje Ginny a poráží obraz Riddlea. Sirius Black utíká z Azkabanu.

1994 - Professorka Trelawneyová předpovídá druhou věštbu. Harry se dozvídá pravdu o Siriusovi a Peter Pettigrew uniká. Voldemort zabíjí Franka Bryce. Po sto letech se opět koná Turnaj tří kouzelníků.

1995 - Za pomoci Pettigrewa získává Voldemort své bývalé schopnosti.

1996 - Díky Harrymu a jeho přátelům se Voldemortovi nepodařilo získat Věštbu. Brumbál Harrymu poví o první věštbě Trewlaneyové a kouzelnický svět se konečně dozvídá o Voldemortově návratu. Rufus Scrimgeour nahrazuje Popletala na místě ministra kouzel.


Bradavičtí duchové

29. března 2011 v 21:04 | gwenog |  BradaviceSkoro bezhlavý Nik
(sir Nicholasde Mimsy-Porpington)
-kolejní duch Nebelvíru
-špatně popraven jeho hlava je stále přichicená k tělu
Krvavý baron
-kolejní duch Zmiozelu
-je spoután řetězy a postříkán krví protože zavraždil Helenu z Havraspáru a když viděl
co udělal vrzil si meč do hrudi
Šedá dáma
(Helena z Havraspáru)
-kolejní duch Havraspáru
-ukradla své matce (Helze z Havraspáru)kouzelný diadém a utekla
když ji našel Krvavý baro ta se nechtěla vrátit baron ji v plachosti zabil
Tlustý mnich
-kolejní duch Mrzimoru
-má dobráckou povahu
Ufňukaná uršula
-zabitá baziliškem v dívčí koupelně(kde do dnes bydlí)
když tam plakala protože se jí Olívie posmívala kvuli brýlím


Kouzla od A do Z

29. března 2011 v 20:35 kouzelné společenství

-A

Accio - přivolá kterýkoli předmět
Alohomora - otevírá všechny zamčené dveře
Amnesia - způsobuje ztrátu paměti
Anapneo - zbavení nepříjemného zaskočení (můžete opět volně dýchat)
Apparate - Způsobí to, že předmět zmizí z nějakého místa a objeví se na jiném
Apparecium - zviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem
Aquamenti - z hůlky vám začne téct proud vody
Aqua eructo - z hůlky vytryskne velký proud vody
Arania exzuma - ochromí nepřítele, ale působí jen na pavouky
Ascendio - tryskový pohon směrem vzhůru
Asius - voda se okamžitě přemění v páru
Avada Kedavra -vražedná kledba zabije kohokoli a cokoli (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)
Avis - vykouzlí z hůlky ptáčky (ukazují na pracovní kondici)

-B

Balit - všechny věci z podlahy se naskládají do kufru nebo tašky (balí i ponožky do klubíčka)
Brachium enmendo - údajně napraví zlomeniny (ale kdo ví po jeho použití kossti prastě zmizely)
Bombardo - výstřel jako z děla-prorazí třeba i zeď
Bublinkové kouzlo - Vyčaruje velkou bublinu vzduchu, v níž je například možné dýchat pod vodou

-C

Colloportus - čarovně zamkne dveře
Confringo - Cokoli je touto kletbou zasaženo, vybuchne
Confundo - Matoucí kouzlo
Conjunctivitus - Kletba zhoršující zrak
Carpe Retractum - Přitahovací kouzlo
Cave inimicum - varuje před příchodem nepřátel
Cruciatus - strašlivé křeče (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)

-D

Deferzo - okamžité zmenšení předmětu
Defodio - Ničící kletba
Deletrius - kouzlo na zmizení předmětu
Densaugeo
- způsobuje rychlý růst zubů
Diffindo -
roztrhne určitý předmět
Dissendium - otevírá tajnou chodbu za hrbem jednooké čarodějnice
Draconifors - vytvoření nebo oživení draka
Ducklifors - Vytvoření nebo oživení kachny
Duro - Promění cokoliv v kámen

-E

Ebublio - Vytvoří bubliny.Pokud je kouzlo použito na tvora,roztrhá ho.
Engorgio - zvětšuje živočichy nebo předměty
Enervate - kouzlo pro oživení osob pod kouzlem Mdloby na tebe!
Episkey - Léčí zlomeniny a krvácení
Erecto - Z příslušných součástí postaví stan
Evanesco - kouzlo na zmizení lektvarů a pergamenů
Everte Stativ - Nepřítel ztratí rovnováhu a upadne.
Expecto Patronum - obranné kouzlo proti Mozkomorovi-vyčaruje patrona
Expelliarmus - odzbrojí soupeře
Expertonum - Ovládá ohěň
Expulso - Způsobí rozsáhlý výbuch, síly ručního granátu

-F

Fenite ingintasum - ničí malé předměty
Feraverto - promění živého tvora v pohár
Ferula - zpevnění zlomená nohy dlahou
Fideliovo zaklínadlo - možnost, jak do jiné osoby ukrýt informaci o pobytu kohokoliv, aby se nedal vystopovat
Fiendfyre - vyčaruje zložár (oheň), jenž zničí vše v okolí
Finite - protikouzlo k Tarantallegra a jiné prakticky zlomí různá kouzla jako třeba petricifus totalus
Finite Incantatem - Zruší účinky právě probíhajícího kouzla
Flagrate - na dveřích se objeví ohnivé X
Flipendo - odhazuje předměty
Fulgur vestis - Vykouzlí modrý blesk
Furnunculus - na pokožce vzniknou bolestivé lysinky

-G

Geminio - Kopírovací kouzlo
Glacius - Zmrazovací kouzlo
Glisseo - schodiště se promění ve skluzavku

-H

Herbivicus - rychlý růst rostlin
Harmonia nectere pasus - Draco Malfoy využil kouzelné skříně k průchodu smrtijedů do Bradvic

-I

Imobilus - zmrazovací kouzlo
Impedimenta - znehybní nepřítele ''zmrazí''
Impervius - dělá protivníka odolným proti vodě
Imperius - ovládací kouzlo, kdy člověk muže určitou osobu ovládat (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)
Incarcerous - provazy jako klubko hadů pevně hruď a ruce
Incendio - kouzlo, které rozdělá a zapálí oheň (Též Lacarnom inflamare)
Inflatus - Vytvoří barevné balonky. Pokud je kouzlo použito na tvora, roztrhá ho

-K

Klihando - Osobě postižené tímto kouzlem se přilepí jazyk na patro, takže nemůže vydat ani hlásku
Klopýtací kletba - neviditelná překážka, o kterou zakopne každý kdo jde kolem
Konjunktivitus - oslepující kouzlo

-L

Lacarnum inflamare - kouzlo, které rozdělá a zapálí oheň (Též Incendio)
Legilimens - pronikne do protivníkových myšlenek
Levicorpus - pověsí protivníka kotníkem ke stropu
Liberacorpus - protikouzlo na kouzlo Levicorpus
Locomotor - zvedne předmět který chcete do výšky a čaroděj ho pomocí hůlky může přenést
Locomotor mortis - Sváže vám nohy
Lumos - rozsvěcí hůlku
Lumos maxima - více světla než u obyčejného Lumos
Lumus solem - Ze špičky hůlky vystřelí proud světla.

-M

Mdloby na Tebe - protivník omdlí
Meteolodabra negato - odstranění kletby způsobující déšť v místnosti
Mobiliarbus - vyzvedne předmět do vzduchu a přenese na určené místo
Mobilicorpus - vznášení předmětu ve vzduchu, svázání neviditelnými kruhy
Morsmordre - vykouzlí znamení zla
Muffliato - všichni co jsou kolem slyší zvláštní bzukot

-N

Nox - zhasíná hůlku

-O

Obliviate (Amnesia) - kouzlo pro ztrátu paměti, tzv. paměťové kouzlo
Oppugno - zvířata se rozeběhnou proti nepříteli
Orchideos - kouzlo pro rychlý růst rostlin

-P

Peskiwichtli Pesternomi - odhání skřítky (případně chodce)
Perikulo - vytryskne proud zářivě rudých jisker
Pertrificus totalus - úplné spoutání
Pestiraran Pestrnomi - pochytá rarachy
Piertotum locomotor - oživení bradavických soch, aby pomohly s obrannou hradu
Portus - vytvoří z určitého předmětu přenášedlo
Pouta na tebe - hrubé provazy spoutají člověka nebo zvíře
Pulírexo - čištění klecí (pokud je poslána na člověka, projeví se v podobě mýdlových bublinek v protivníkově ústech)
Prior incantato - vyvolá u hůlky, na kterou bylo sesláno, poslední kouzlo, které sama učinila
Protego - vytvoří štít
Proti (Podváděcí kouzlo) - Začaruje např. brk, aby ten, kdo ho používá, nemohl podvádět

-Q

Qecidus - Vykouzlí malý kráter
Quietus - člověk mluví normálním hlasem a ruší účinky kouzla Sonorus

-R

Reducio - zmenší cokoliv do potřebné velikosti (nebo původní)
Reducto - zmenšovací kletba, silnější verze kouzla Reducio
Relashio - kouzlo pro zahřátí vody
Rennervate - Posilující zaklínadlo
Reparo - opraví rozbitou věc
Repellentus - kouzlo odpuzující vodu
Repello mudletum - Udržuje mudly od místa, které bylo tímto kouzlem zabezpečeno
Revelio - Odhalující kouzlo
Revertis fartis - odhodí soupeře do vzduchu
Rictusempra - lechtající kouzlo
Riddikulus - zapudí bubáka
Ringgardium leviosa - buvol na hrudník

-S

Salvio hexia - Ochranné kouzlo
Serpensortia - z hůlky vyklouzne had
Sectumsempra - protivníkovi se po těle udělají krvavé šrámy
Silencio - umlčovací kouzlo
Sonorus - kouzlo pro zesílení hlasu
Specialis Revelio - odhalovací kouzlo
Sponglefoune - Trampolínové kouzlo, z koberců dělá jakési trampolíny
System apelák - otevírá dveře

Ševelissimo - Zaplní uši všech nežádoucích osob v místnosti nevysvětlitelným šumem, přes který není slyšet žádný jiný zvuk.

-T

Tarantalegra - kouzlo nutící soupeře stepovat
Tergeo - omyje z obličeje zaschlou krev
Tesamentum - slouží ke zmizení krve a k mírnému vyléčení krvavých ran
Tumry Tinfrangere - Jeden z rarachů vzal Lockhartovy hůlku a vyslovil toto kouzlo, aby přetrhl řetěz na kterém visela kostra velkého dinosaura

-U

Ukaž mi cestu - hůlka ukáže k severu

-V

Věková hranice - Vytvoří věkovou hranici, kterou nemůže překročit žádný člověk, kterému není např. 17
Vipera Evanesco - Kouzlo na zničení živých tvorů, například zvířat. Je bezpečné a narozdíl od kletby Avada Kedavra povolené, i když živý cíl rovnou zničí zaživa bez zabití
Vitaglacius - okamžitě zmrazí vodu
Voate aceterain - vyhodí objekt do vzduchu

-V

Waddiwasi - vrhá nemagické předměty
Wingardium leviosa - způsobuje létání předmětu

-Z

Zapomeň - způsobí ztrátu paměti
Zastírací kouzlo - Udělá z člověka něco jako lidského chameleona - splyne z okolím
Zateplovací kouzlo - Zateplí a vysuší daný předmět

Žer slimáky - protivník začne zvracet slimákyFamfrpálové týmy

29. března 2011 v 19:40 Famfrpál
 • Applebyské šípy: Applebyské šípy mají světlemodré hábity,zdobené stříbrným šípem.Tento tým byl založen r. 1612, vyhrál nad Sofijskými supy a nesnášejí se s Wilbourskými vosami.
 • Ballycejští netopýři: Mají černé hábity s šarlatovým netopýrem.27 titulů mistra famfrpálové ligy a je to 2 . nejúspěšnější tým historie.
 • Caerphillské katapulty: Mají světlezelené hábity s šarlatovými svislými pruhy. Byli založeny r.1402, jsou to osmnáctinásobní mistři ligy, jednonásobní mistři Evropy a vyhráli nad draky z Karasjoku.
 • Falmouthší sokoli: Mají tmavošedé hábity s kombinací bíle a na prsou sokolí hlava. Odrážeči Kevin a Karl Broadmoorové.Tvrdá a nesmlouvavá hra.
 • Holyheadské harpyje: Mají tmavozelené hábity se zlatým spárem na prsou. Byli založeni r.1203. Nejlepší sehraný zápas roku 1953 s Heidelberskými harcovníky. Za tento tým hrají jen čarodějky.
 • Kenmarská káňata: Mají smaragdově zelené hábity s dvěma zrcadlově obrácenými žlutými K na prsou. Byli založeni r.1291. Jejich brankář O´Harre byl třikrát kapitánem irského národního mužstva. Maskoti jsou skřítci leprokni.
 • Kudleští kanonýři: Mají oranžové hábity s emblémem letící dělové koule a dvěmi černými klubovými iniciálami. 21 titulů mistra famfrpálové ligy. Harryho a Ronův nejoblíbenější tým.
 • Montroseské straky: Mají černobíle hábity s jednou strakou na prsou. 32 titulů mistra famdrpálové ligy a dva tituly mistra Evropy. Nejúspěšnější britský a irský klub.
 • Puddlemerští spojenci: Mají tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených papyrů.Byli založeni r. 1163. 22 titulů mistra ligy. Nejstarší ligové mužstvo.
 • Pýcha Portree: Mají tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou. Byli založeni r. 1292. 2 ligové tituly mistra famfrpálu. Jejich nejslavnější střelkyně Catriona McCormacková šestatřicetkrát reprezentovala Skotsko a její dcera Meaghan je brankářkou mužstva.
 • Tustshillská tornáda: Mají azurově modré hábity s dvěma tmavomodrými T na prsou a na zádech. Byli založeni r. 1520. 5 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich chytač Roderick Plumpton chytil Zlatonku za 3 a půl sekundy.
 • Wingtownští tuláci: Mají krvavě rudé hábity se stříbrným sekáčkem na maso. Byli založeni r. 1422. Zřídkakdy poraženi. Založilo jej sedm dětí (čtyři sestry a tři bratři) od řezníka Waltera.
 • Wilbournské vosy: Mají vodorovně pruhované černožluté hábity s emblémem vosy na prsou.Byli založeni r. 1312. 18 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich fanoušci si říkají sršni, za vosy hrál jako chytač Ludo Pytloun.

Mrzimorští

28. března 2011 v 20:23 Postavy z Hp

Hannah Abbottová

Hannah Abbotová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Toho se zastane ve Hp2, když Ernie Macmillan říká, že Harry může být Zmijozelův dědic. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle opustí Bradavice po tom, co její matka zavražděna smrtijedy. Jako dospělá si vezme Nevilla.

Susan Bonesová

Susan Bonesová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Je zmíněná v Hp1 u zařazování a pak až jako členka Brumbálovy armády v pátém díle. Harry si ji spojí s Amelií Bonesovou, protože použije termín "fyzický patron".

Cedric Diggory

Cedric Diggory studoval v Bradavicích o dva ročníky výše než Harry. Poprvé se objeví ve třetím díle jako chytač a kapitán mrzimorského famfrpálového družstva. Prokáže dobrý charakter - když chytí v zápase proti Nebelvíru zlatonku a zjisti, že Harry spadl z koštěte kvůli mozkomorům, chce zápas odvolat. Bohužel mu to ale nevyjde.
Ve čtvrtém díle se Cedric poprvé objeví při cestě na mistrovství světa ve famfrpálu spolu se svým otcem, který se neustále vychloubá, že jeho syn jednou ve famfrpálovém zápase porazil slavnéh Harryho Pottera. Později je zvolen bradavickým šampionem v Turnaji tří kouzelnických škol. Malfoy rozpoutá akci za podporu Cedrica jako šampiona Bradavic, protože nemá rád Harryho, Cedricovy se odznaky urážející Harryho nelíbí. Harry mu prozradí, co bude obnášet první úkol turnaje, Cedric mu pak na oplátku na popud Moodyho poradí, aby kouzelné vejce, které má prozradit, co se bude dít při druhém úkolu, ponořil pod vodu. Předtím ale Cedric pozve na vánoční ples Cho Changovou, k Harryho nelibosti, a začne s ní chodit. Během třetího úkolu Harry dvakrát zachrání Cedricovi život. Ten pak odmítne vzít pohár tří kouzelníků sám, a tak ho vezmou oba dohromady. Pohár je přenese na hřbitov do Malého Visánku, kde je Cedric zabit Peterem Pettigrewem . Krátce na to se Cedric objeví při Priori incantatem a požádá Harryho, aby donesl jeho tělo rodičům. Ten jeho přání splní.
Později odmítá ministerstvo uznat, že byl Cedric zabit Pettigrewem před Voldemortovým vzestupem. Naproti tomu Brumbál při závěrečné hostině studentům pravdu prozradí.

Justin Finch-Fletchley

Justin Finch-Fletchley je ve stejném ročníku jako Harry. Jeho rodiče jsou mudlové a než se dozvěděl o tom, že má čarodějné schopnosti, měl jít do Etonu. Ve druhém díle se na něj pokusí zaútočit had, kterého v soubojnickém klubu vyčaroval Draco Malfoya Harry na něj promluvil hadím jazykem. Všichni věřili tomu, že ho na něj poštval Harry jako Zmijozelův dědic. Později je jedním z těch, na které zaútočil bazilišek.

Ernie Macmillan

Ernie Macmillan je ve stejném ročníku jako Harry. Ve Hp2 věří, že je Harry Zmijozelův dědic, později se v tom utvrdí, když je napaden Justin Finch-Fletchley, ale Harrymu se omluví, když je napadena Hermiona. V pátém ročníku se stane mrzimorským prefektem a navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém ročníku je jediným z Mrzimoru, který navštěvuje hodiny lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je aktivním členem Brumbálovy armády a účastní se bitvy o Bradavice.

Zachariáš Smith

Zachariáš Smith je střelec mrzimorského famfrpálového týmu. Poprvé se v knize objeví v Hp5, kdy navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle je v prvním zápase komentátorem famfrpálu, ale protože byl jeho komentář značně protinebelvírský, Ginny do něj na konci zápasu narazila s tím, že zapomněla zabrzdit. Na konci sedmého díle je zmíněno, že předbíhá mladší studenty při evakuaci Bradavic před závěrečnou bitvou.

Zmiozelští

28. března 2011 v 20:17 Postavy z Hp

Millicent Bullstrodeová

Millicent Bullstrodeová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Je tak trochu ženskou verzi Crabbea a Goyla. Ve Hp2 je v soubojnickém klubu Snapem přiřazená k Hermioně, ta jí vezme vlasy a použije k přeměně pomocí mnoholičného lektvaru. Ve skutečnosti to ale byly kočičí chlupy a Hermionu kvůli tomu musela na ošetřovnu. V pátém díle, to se naposledy v knize objevila, se stala členkou vyšetřovatelského sboru Dolores Umbridgeové

Vincent Crabbe

Vincent Crabbe je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Crabbe věčně doprovází Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. Podle Malfoye je ale Crabbe chytřejší než Goyle, protože ve druhém díle je vybrán jako jeho sekundant, když si domluvili souboj s Harrym. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Crabbe projevil jako dobrý kouzelník, odborník na kletbu Cruciatus a už odmítal Dracovi jen tak sloužit. V sedmém díle zemře, když aniž by si to uvědomil, zničil Viteal.

Gregory Goyle

Gregory Goyle je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Goyle věčně doprovází Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Goyle už odmítal Dracovi jen tak sloužit. Po smrti Crabbea spolu s Dracem litovali jeho smrti.

Theodore Nott

Theodore Nott je zmijozelským studentem v Harryho ročníku a jediným známým členem Zmijozelu, který vidí testrály, jeho otec je smrtijed.

Pansy Parkinsonová

Pansy Parkinsonová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Často je v knize zmiňována jako vůdkyně party zmijozelských děvčat. Často dělá doprovod Dracovi Malfoyovi, například s ním byla na vánočním plese ve Hp4. V pátém ročníku se stala zmijozelskou prefektkou a členkou vyšetřovatelského sboru Umbridgeové. V Hp7 vyžaduje Harryho vydání Voldemortovi před bitvou o Bradavice, za Harryho se ovšem postaví celý Nebelvír, Havraspár a Mrzimor a McGonagalová ji vyzve, aby opustila Velkou síň jako první následována ostatními zmijozelskými.

Blaise Zabini

Blaise Zabini je zmijozelským studentem v Harryho ročníku. Je popisován jako vysoký hezký černý chlapec. Má slavnou krásnou matku, která sedmkrát ovdověla. Každý z jejích manželů zemřel za záhadných okolností a po smrti každého z nich zdědila velké množství zlata. I když byl poprvé zmíněn už při zařazování v Hp1, objevil se už pouze v Hp6, kdy byl jako jeden z mála pozván ke KKKKKKřiklanovi během cesty do Bradavic, Křiklanových akcí se zúčastnil i nadále.

Další studenti Zmijozelu

 • Marcus Flint - kapitán zmijozelského famfrpálové mužstva
 • Dafné Greengrassová - členka party Pansy Parkinsonové, její sestra Astoria si vezme Draca Malfoye
 • Draco Malfoy
 • Montague - chytač zmijozelského famfrpálového týmu, nahradil Flinta na místě kapitána

Nebelvírští

28. března 2011 v 20:09 Postavy z Hp

UPOZORNĚNÍ: TENTO ČLÁNEK NEZOBRAZUJE VŠECHNY POSTAVY JAKO NAPŘÍKLAD RON WEASLEY.KDO NEVÍ KDO JE HARRY POTTER A NEZNÁ NEJČASTĚJŠÍ POSTAVY PRO TOHO JE ZBYTEČNÉ TENTO ČLÁNEK ČÍST!!!!!!!

Katie Bellová

Katie Bellová je o rok starší než Harry. Od začátku hraje v nebelvírském famfrpálovém týmu jako střelkyně. V Hp5 navštěvuje Brumbálovu armádu. V Hp odmítá, aby ji Harry vzal do týmu automaticky, a jako všichni ostatní se účastní konkurzu. Do týmu se opět dostane. Katie se ale omylem dotkne zakletého náhrdelníku, než ho doručí řediteli a kvůli tomu stráví dlouhou dobu u svatého Munga. Na její místo v týmu tak nastoupí Dean Thomas. Ve finálovém zápase proti Havraspáru opět nastoupí a Nebelvír vyhraje. V Hp7 přijde na pomoc v bitvě o Bradavice.

Levandule Brownová

Levandule Brownová navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Byla první dívkou Rona Weasleyho, je nejlepší kamarádkou Parvati Patilové, se kterou navštěvují stejného hodiny. Jejím nejoblíbenějším předmětem je jasnovidectví. Levandule nejdřív věří ministerstvu v očerňování Harryho, ale později navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Ron s ní chodil pouze, aby naštval Hermionu, a později nevěděl, jak se s ní rozejít. Nakonec se rozejde Levandule s ním, když ho vidí osamotě s Hermionou (ve skutečnosti s nimi byl Harry pod neviditelným pláštěm).

Colin Creevey

Colin Creevey je fanoušek Harryho Pottera. Poprvé se objevuje v knize Hp2, kde Harryho neustále fotí.Má bratra DEnise a zemře v Hp7 v závěrečné bitvě kde bojoval i když nebyl plnoletý.(více v rubrice Brumbálova armáda)

Seamus Finnigan

Seamus Finnigan navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Je popisován jako chlapec s pískovými vlasy, je nejlepší přítel Deana Thomase. Jeho matka je čarodějka a jeho otec mudla, který se o pravé identitě své manželky dozvěděl až po svatbě, podle Seamusových slov ho to dost vzalo. V Hp5 uvěřil ministerské kampani proti Harrymu, ale později, když Harrymu uvěřil po jeho rozhovoru v Jinotaji, začal navštěvovat Brumbálovu armádu a Harrymu se omluvil. V hP6 se pohádá se svou matkou, když ho chce odvézt z Bradavic před Brumbálovým pohřbem. V hP7 je jedním z aktivních členů Brumbálovy armády a je kvůli tomu také postižen - jeho obličej byl znetvořen tak, že ho Harry poznal až po hlase, když ho viděl.

Angelina Johnsonová

Vysoká černá dívka.V hp5 se stane kapitánkou nebelvírského famfrpálového družstva a v Hp4 se přihlásí do turnaje tří kouzelníků-neúspěně.Vezme si George Weasleyho.(více v rubrice Brumbálova armáda)

Lee Jordan

Lee Jordan je nejlepším přítelem Weasleyovic dvojčat. Během prvních čtyř let Harryho studia je komentátorem famfrpálových zápasů, jeho komentář je občas ovlivněn příslušností k Nebelvíru. V jeho sedmém ročníku navštěvuje Brumbálovu armádu a pomáhá dvojčatům s testováním jejich výrobků. Po jejich odchodu z Bradavic se zdá být zkleslý, ale pokračuje v odporu proti Umbridgeové. V sedmém díle se účastní vysílání ilegální rozhlasové stanice Potterova hodinka a účastní se bitvy o Bradavice.

Cormac McLaggen

Cormac McLaggen je o rok starší než Harry. S Harrym se seznámil na cestě do Bradavic v Hp6 na návštěvě u profesora Křiklana. Později měl zájem o místo brankáře v nebelvírském famfrpálovém týmu, do kterého se nedostal, protože proti němu Hermiona použila matoucí kouzlo, aby pozici dostal Ron. Kvůli Ronově otravě ale Cormac v zápase proti Mrzimoru hraje, snaží se ale neustále Harrymu radit, jak má vést tým, a když ukazuje jednom z odrážečů, jak by podle něj měl hrát, zraní Harryho a Nebelvír kvůli tomu prohraje. Když je Hermiona naštvaná na Rona, protože chodí s Levandulí Brownovou, jde s ním na Křiklanův večírek. Cormac ale nemluví o ničem jiném než o sobě, a tak Cormacovi uteče.

Parvati Patilová

Parvati Patilová je ve stejném ročníku jako Harry a má identické dvojče Padmu v Havraspáru. Její nejlepší kamarádkou je Levandule Brownová, s níž má mnoho společných zájmů a stejné oblibené předměty - obzvláště jasnovidectví. Parvati šla s Harrym na vánoční ples ve čtvrtém ročníku, ale nebyla s ním spokojená, protože Harry strávil většinu času zíráním na svou tehdejší lásku Cho Changovou. V Hp6 si ji se sestrou rodiče odvezou domů.

Alice Spinnetová

Alice Spinnetová je od Harryho prvního a od svého třetího střelkyní nebelvírského famfrpálového mužstva. Je nejčastější střelkyní penalt. Ve svém sedmém roce navštěvuje Brumbálovu armádu. V sedmém díle se objeví na konci v bitvě o Bradavice.

Dean Thomas

V Hp6 chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová. S Ginny se rozejde po hádce, kdy Ginny vadilo, že jí pomáhá procházet otvorem za podobiznou Buclaté dámy, ve skutečnosti se jí dotknul Harry, který procházel pod neviditelným pláštěm. V sedmém díle byl na útěku před novou kouzelnickou vládou kvůli svému mudlovskému původu, byl zatčen a spolu s Harrym, Ronem a Hermionou byl uvězněn v sídle Malfoyových. S nimi také utekl.((více v rubrice Brumbálova armáda)

Romilda Vaneová

Romilda Vaneová je o dva roky mladší než Harry a je jedním z méně oblíbených studentů Nebelvíru, spolu s Cormacem McLaggenem. V šestém díle na začátku cesty do Bradavic nabízí Harrymu, aby si přesedl k ní a k jejím kamarádkám, že nemusí sedět s Nevillem a Lenkou. Ten jí na to ale odpověděl, že to jsou jeho přátelé a Romilda odešla. Později se snaží získat Harryho lásku tak, že mu podstrčí čokoládové bonbony s nápojem lásky, Harryho ale předtím varovala Hermiona, a tak je nejedl. Snědl je ale později Ron a Harry ho pak musel odvést k profesoru Křiklanovi, aby mu dal protilátku, i tak musí pak být Ron ale na ošetřovně.

Oliver Wood

Oliver Wood byl před Angelinou a Harrym kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva, je o 4 roky starší než Harry, hrál jako brankář. Je tak trochu fanatikem - při trénincích nehleděl na špatné počasí, brzké ranní hodiny a vždy trávil dlouhé hodiny vysvětlováním taktiky. Ve čtvrtém díle na mistrovství světa ve famfrpálu Harryho potká a řekne mu, že hraje v záložním týmu Puddlemerských spojenců. Je jedním z mnoha studentů Nebelvíru, který se účastní bitvy o Bradavice v sedmém díle.
Ritchie Coote - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle
Andrew Kirke - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážec famfrpálového týmu
Natalie McDonaldová - spolu s Nicolasem Flamelem jediná reálná postava v sérii, jde o dívku, která zemřela na leukémii dřívě, než jí JKR stačila odpovědět na dopis
Demelza Robinsová - střelkyně famfrpálového týmu, o 3 roky mladší než Harry
Jimmy Peakes - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle, o 3 roky mladší než Harry
Jack Sloper - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážeč famfrpálového týmu
Harry Potter
Hermiona Grangerová
Ron Weasley
Fred, George Weasley
Ginny Weasleyová
Neville Longbottom

Havraspárští

28. března 2011 v 19:36 Postavy z Hp

Terry Boot

Terry Boot je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém ročníku navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Na prvním setkání říká, že mu portrét v Brumbálově pracovně řekl, že zabil v druhém ročníku baziliška Nebelvírovým mečem. V šestém díle navštěvuje kurz lektvarů na OVCE, v sedmém je tělesně trestán Carrowími za to, že ve Velké síni mluvil a vloupání Harryho, Rona a Hermiony ke Gringottovým. Zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Michael Corner

Michael Corner je havraspárským studentem v Harryho ročníku. Po vánočním plese ve Hp4 začal chodit s Ginny Weasleyovou. V pátém díle se stal členem Brumbálovy armády. Po rozchodu s Ginny začal chodit s Harryho bývalou Cho Changovou. V šestém díle je jedním z mála studentů, který navštěvuje kurz lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Marrieta Edgecombeová

Marrieta Edgecombeová je havraspárskou studentkou (asi o rok starší než Harry), kamarádkou Cho Changové. Její matka pracuje na ministerstvu v oddělení kouzelnické přepravy. Marrieta navštěvuje Brumbálovu armádu, ale jenom proto, že tam Cho nechtěla jít sama. To se projeví, když BA udá Umbridgeová. Kvůli tomu má pak dlouhou dobu na čele nápis PRÁSKAČ. Ve filmu to prozradí Cho, když ji Umbridgeová vyslýchá pod veritasérem.

Anthony Goldstein

Anthony Goldstein je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém díle se stal prefektem a členem Brumbálovy armády. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová (*1981) ( Luna Lovegood) je studentka bradavické koleje Havraspáru.Mezi spolužáky není moc oblíbená a na většinu lidí působí podivínsky, proto jí většina studentů přezdívá "Lenka Střelenka". Její otec Xenofilius Láskorád je redaktorem časopis Jinotaj a její matka zemřela při experimentování s kouzly.
J. K. Rowling řekla, že Lenka zůstala i po škole individuální osobností, objevila mnoho nových druhů zvířat a stala se díky tomu slavná, ale byla přinucena uznat, že muchlorozí chropotalové opravdu neexistují. Vzala si vnuka Mloka Scamandera, Rolfa, se kterým má dva syny Lorcana a Lysandera.
 • Steward Ackerley
 • Marcus Belby - člen Křikova klubu
 • Penelopa Clearwaterová - dívka Percyho Weasleyho, jedna z napadených baziliškem ve druhém díle
 • Roger Davies - kapitán havraspárského famfrpálového týmu, na plese Turnaje tří kouzelníků byl s Fleur Delacourovou
 • Cho Changová-viz Brumbálova armáda

členové BA - Cho Changová,Marrieta Edgecombeová,Padma Patilová

28. března 2011 v 19:21 | gwenog

Cho Changová

Je popisována jako velmi pěkná tmavovlasá dívka, která je často doprovázena dalšími havraspárskými děvčaty.
Poprvé se v knihách objevuje již ve třetím díle, kdy ji Harry poznává coby chytačku havraspárské koleje. Již v této době se mu začíná líbit. Ve čtvrtém díle tento cit rapidně vzroste, ale Harry nesebere včas dostatek odvahy, aby ji pozval na vánoční ples a tak je pozváná Cedrikem Diggorym , se kterým začala chodit. Cho je pak jednou z prvních, kteří Harrymu věří, že se Voldemort vrátil i přes všechny snahy ministerstva Harryho a Brumbála očernit. V pátém díle začne navštěvovat Brumbálovu armádu společně s kamarádkou Mariettou, která s ní jde skoro proti své vůli. Na poslední schůzce BA před Vánoci dá Harrymu první polibek. Harry ho později popisuje jako mokrý, neboť Cho při něm brečela. Harry a Cho spolu stráví Valentýna, ale Cho je stále smutná kvůli Cedricově smrti a navíc žárlí na Hermionu, že s ní Harry tráví moc času, k tomu se ještě přidá její zastávání Marietty, jež zradila BA tím, že ji dobrovolně prozradila Umbridgeové (ve filmu tento čin provede samotná Cho). S Harrym se tedy rozejdou. Na konci sedmého dílu se vrátí do Bradavic spolu s ostatními členy BA přes Komnatu nejvyšší potřeby a zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice. Chtěla také Harryho dovést do havraspárské kolejní místnosti, v čemž jí zabránila Ginny Weasleyová a poslala místo ní Lenku Láskorádovou. J.K. Rowlingová prohlásila, že si Cho vzala mudlu.

Marrieta Edgecombeová

Marrieta Edgecombeová je havraspárskou studentkou (asi o rok starší než Harry), kamarádkou Cho Changové. Její matka pracuje na ministerstvu v oddělení kouzelnické přepravy. Marrieta navštěvuje Brumbálovu armádu, ale jenom proto, že tam Cho nechtěla jít sama. To se projeví, když BA udá Umbridgeové . Kvůli tomu má pak dlouhou dobu na čele nápis PRÁSKAČ. Ve filmu to prozradí Cho, když ji Umbridgeová vyslýchá pod veritasérem.

Padma Patilová

Padma Patilová je havraspárskou studentkou v Harryho ročníku, má identické dvojče Parvati v Nebelvíru. Ve Hp4 jde na vánoční ples s Ronem, ale není spokojená, protože ten celou dobu pouze sleduje Hermionu, a tak nakonec skončí se studentem Kruvalu. V pátém díle se stane havraspárskou prefektkou a členkou Brumbálovy armády. V sedmém díle se účastní závěrečné bitvy o Bradavice.členové BA - Katie Bellová,Angelina Johnsonová,Alice Spinnetová

28. března 2011 v 13:21 Brumbálova armada

Katie Bellová

Je bradavická studentka (1990-1997) .V prvních dílech je o ní zmínka jen v souvislosti s famfrpálem, hraje na postu střelkyně za nebelvírský famfrpálový tým.V šeatém díle se do týmu se opět dostane na své místo střelkyně spolu s nováčky Demelzou Robinsovou a Ginny Weasleyovou. Později ji ale Draco Malfoy přes madam Rosmertu, kterou ovládá kletbou Imperius, využije k poslání nebezpečného náhrdelníku Brumbálovi.Katie jde do Bradavic se svoji kamarádkou Lennou a začnou se krbici hádat, ta se roztrhne a Katie vyletí do dvoumetrové výšky a spadne na náhrdelník a začne se svíjet bolestí.Přijde Hagrid a odnese ji.Na její místo v týmu tak nastoupí Dean Thomas. Ve finálovém zápase proti Havraspáru opět nastoupí a Nebelvír vyhraje.

Angelina Johnsonová

Poprvé se objevuje už v Hp1 . Je střelkyní v nebelvírském famfrpálovém týmu. Je o dva roky výš než Harry a ve svém sedmém ročníku se stala kapitánkou famfrpálovému týmu a také členkou Brumbálovy armády. Na plese ve Hp4 tancovala se svým dobrým přítelem Fredem Weasleym . Je vdaná za George Weasleyho a mají dvě děti: Freda Weasleyho a Roxanne Weasleyovou.
Je velmi snědá a má černé vlasy. Je přátelská, milá, ale i trochu šílená, což dává najevo svými nápady.

Alice Spinnetová

je od Harryho prvního a od svého třetího střelkyní nebelvírského famfrpálového mužstva. Je nejčastější střelkyní penalt.Než se stala střelkyní byla pouze náhradnice. Ve svém sedmém roce navštěvuje Brumbálovu armádu. V sedmém díle se objeví na konci v bitvě o Bradavice.


členové BA- Dean Thomas,Lee Jordan,Creevryovi

27. března 2011 v 16:52 | gwenog |  Brumbálova armada

Dean Thomas

Je černý chlapec vyšší než Ron (jak je uvedeno v knize).Jeho matka je mudlaa jeho otec čaroděj.Kvůli tomu, že svého otce neznal, měl problémy s novou vládou v sedmém díle , protože nemohl nijak dokázat, že má zděděné čarodějnické schopnosti po otci a jeho otec čaroděj. Ten ale utekl, když byl Dean malý, protože chtěl chránti svou rodinu před smrtijedy (to Dean ale neví).Má ještě sestry. Dean je kromě famfrpálu také fanouškem fotbalu.V šstém díle chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová.V sedmém díle je na útěku a účastní bitvy o Bradavice.

Lee Jordan

je stejně starý jako Fred a George , jichž je nejlepším přítelem.Je komentátorem famfrpálových zápasů, jeho komentář je občas ovlivněn příslušností k Nebelvíru. V jeho sedmém ročníku navštěvuje Brumbálovu armádu a pomáhá dvojčatům s testováním jejich výrobků. Po jejich odchodu z Bradavic se zdá být zkleslý, ale pokračuje v odporu proti Umbridgeové . V sedmém díle se účastní vysílání ilegální rozhlasové stanice Potterova hodinka a účastní se bitvy o Bradavice.


Colin Creevey

( 1981-1998 ) je fanoušek Harryho Pottera. Poprvé se objevuje v knize Hp2, kde Harryho neustále fotí. Colin se stane baziliškovou obětí a zkamení. V knize Hp4 do školy nastoupí jeho bratr Dennis, se kterým se snaží změnit odznaky "Podporujte Cedrica Diggoryho/ Potter smrdí" na "Podporujte Harryho Pottera" a docílili pouze toho, že se tam objevovalo již pouze "Potter opravdu smrdí". V knize Hp6 skládá zkoušky NKÚ. V knize Hp7 umírá v první části bitvy o Bradavice, které se potajmu zúčastnil, i když nebyl plnoletý.
Dennis Creevey

členové BA - Zachariáš Smith,Justin Finch-Fletchley

27. března 2011 v 16:42 | gwenog |  Brumbálova armada

Zachariáš Smith

Je střelec mrzimorského famfrpálového týmu.Poprvé se v knize objeví v pátém díle, kdy navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle je v prvním zápase komentátorem famfrpálu, ale protože byl jeho komentář značně protinebelvírský, Ginny Weasleyová do něj na konci zápasu narazila s tím, že zapomněla zabrzdit.Je to jinak zbabělec a na konci sedmého dílu je zmíněno že předbíhá mladší studenty při evakuaci Bradavic před závěrečnou bitvou.Přesto že je z Mrzimoru s Nebelvírskými (zvlášť s Weasleyovími) si nepadl do oka.

Justin Finch-Fletchley

Pochází z mudlovské rodiny a než se dozvěděl o tom, že má čarodějné schopnosti, měl jít do Etonu.Ve druhém díle se o tom zmínil před Harrym a později když si všichni mysleli že právě Harry je zmiozelův dědic měl z něj strach.Nakonec ovšem opravdu zkameněl i když ne Harryho vinou.

Ernie Macmillan

je ve stejném ročníku jako Harry . Ve druhém díle věří že právě Harry je Zmijozelův dědic, později se v tom utvrdí, když je napaden Justin Finch-Fletchley, ale Harrymu se omluví, když je napadena Hermiona.Ve třetím díle chodí na studium mudů. V pátém ročníku se stane mrzimorským prefektem a navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém ročníku je jediným z Mrzimoru, který navštěvuje hodiny lektvarů pro OVCE.

Hannah Abbotová

Je kamarádkou Erniho i Justina.Je také studentkou Mrzimoru a ve stejném ročníku jako Harry.V pátém díle se stane prefektkou.V šestém díle opustí Bradavice po tom, co její matka zavražděna smrtijedy.Jako dospělá si vezme Nevilla Longbottoma a stane se majitelkou Děravého kotle.členové BA - Lenka Láskorádová,Neville Longbottom

25. března 2011 v 21:14 | gwenog |  Brumbálova armada

Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová (*1981) ( Luna Lovegood) je studentka bradavické koleje Havraspáru.Mezi spolužáky není moc oblíbená a na většinu lidí působí podivínsky, proto jí většina studentů přezdívá "Lenka Střelenka". Její otec Xenofilius Láskorád je redaktorem časopis Jinotaj a její matka zemřela při experimentování s kouzly.
J. K. Rowling řekla, že Lenka zůstala i po škole individuální osobností, objevila mnoho nových druhů zvířat a stala se díky tomu slavná, ale byla přinucena uznat, že muchlorozí chropotalové opravdu neexistují. Vzala si vnuka Mloka Scamandera, Rolfa, se kterým má dva syny Lorcana a Lysandera.

Neville Longbottom

Neville Longbottom (*30. července 1980) je popisován jako chlapec s kulatým obličejem a navštěvuje stejný ročník v Nebelvíru jako Harry .Neville je nejdříve velmi roztržitý a neschopný čaroděj, ale postupem času se z něj stane lepší a odvážný čarodej, hlavně po jeho návštěvách Brumbálovy armády. Je čistokrevným čarodějem a jak se později projeví (hlavně ve třetím díle) i schopným - zničí bubáka při hodině s profesorem Lupinem.Nakonec to dotáhne až na profesora bylinkářství v Bradavicích

Brumbálova armáda

25. března 2011 v 20:53 | gwenog |  Brumbálova armada

Brumbálova armáda je tajná kouzelnická společnost, která v Harryho 5.ročníku bojuje proti Dolores Umbridgeové a proti Ministerstvu kouzel .
Harry Potter se ujal role jejich učitele obrany proti černé magii.V posledním, 7. díle, se vedení Brumbálovy armády ujímá Neville Longbottom a z BA se stává proticarrowovské hnutí v Bradavicích.Jméno navrhla Ginny Weasleyová původní impuls vyšel od Cho Changové, která navrhla zkratku BA.
Ostatní návrhy:Protiumbrigeovská liga, Ministerstvo kouzel - spolčení hlupců, Branná aliance (odtud BA)
Brumbálova armáda sídlí v Komnatě nejvyšší potřeby, která je v Bradavickém hradu umístěna v sedmém patře proti gobelínu Barnabáše Blouznivého. Zde také v posledním díle přebývají všichni studenti, kteří se ocitli v nemilosti Carrowových..

Kruval - školy

25. března 2011 v 20:30 | gwenog |  kouzelné společenství
Kruval je jednou ze dvou kouzelnických škol,nacházejících se na evropském kontinentu.Kde konkrétně leží,zůstává přísně střeženým tajemstvím,pravděpodobně to ale je kdesi v severovýchodní Evropě,alespon soudě podle uniforem (přes hábity "rudé jako krev" nosí studenti pláště "z hunaté,zcuchané kožešiny) a podle ruských jmen ředitele školy Karkarova i studentů,jako je Poljakov.Ale student Kruvalu je také chytač Viktor Krum který hraj za Bulharso takž poloha školi je přinejmenším sporná.Jasné je že tato škola je mnohem více nakloněná černé magii než Krásnohůlky či Bradavice.Sám ředitel byl do své smrti bývalím smrtijedem.


Krásnohůlky - školy

25. března 2011 v 20:03 | gwenog |  kouzelné společenství
V malebné francouzské krajině, blízko moře, tam, kde vane teplý vánek stojí známá škola čar a kouzel. Její jméno je Krásnohůlky. Před více než tisíci lety ji založila jedna z nejznámějších čarodějek Francie- Evelína de Krásnohůlkois. Mezi kouzelnickým lidem byla velice oblíbená nejen kvůli své kráse, ale také kvůli svému neustálému boji proti zlu a černé magii. Díky Evelíniné popularitě se její škola stala velmi žádanou a začala ji navštěvovat spousta žáků.
Současnoů ředitelkoů je madame Maxime napůl obryně která se svou velikostí snadno vyrovná Hagridovi.


Hráči

25. března 2011 v 14:18 | gwenog |  Famfrpál
V každém týmu je sedm hrčů.Tři střelci,dva odrážeči,brankář chytač.

Brankář

Post brankáře nepochybně existuje již od 13.století, jeho úloha se však od té doby změnila. Brankář by měl být první u brankových košů, protože jeho úloha je zabránit, aby se Camrál dostal do některého z nich. Je ovšem povoleno, aby brankář z brankového pásma vylétl, chce-li protivníkovy střelce zastrašit nebo v zárodku zmařit jejich pokus o útok.Na brankáře je zakázano zaůtočit púotloukem je-li camral v brankovišti. Dříve však nebylo vyloučeno, že dostatečně rychlý brankář dokáže vstřelit gól a pak se včas vrátit k vlastním košům a zabránit soupeři, aby vyrovnal.

Střelci

Střelec je ve famfrpálu nejstarším hráčským postem, protože celá hra byla kdysi založena pouze na střílení branek. Střelci si navzájem přihrávají Camrálem a získávají deset bodů pokaždé, když se jim podaří prohodit ho jednou z branek. K jediné podstatné změně ve hře střelců došlo roku 1884, tj. rok poté, kdy byly brankové koše nahrazeny obručemi. Tehdy bylo zavedeno nové pravidlo, které stanovilo, že do brankoviště smí vletět pouze střelec nesoucí Camrál. Pokud do brankoviště vletělo víc střelců najedou, gól neplatil. Cílem tohoto pravidla bylo eliminovat takzvané "napadání brankáře", tedy manévr, při němž do brankoviště pronikli dva střelci a odtlačili brankáře stranou takže třetí střelec měl volnou cestu k brankové obruči

Odražeč

Post odrážeče existuje od té doby, kdy byly do hry zavedeny Potlouky. Základním úkolem odrážečů je chránit členy vlastního mužstva před Potlouky, což činí pomocí holí (dříve kyjů). Odrážeči nikdy nestřílejí góly a nikde není ani zmínka o tom, že by mohli nějak manipulovat s Camrálem. Musí být vybaveni značnou fyzickou silou a dobrou muškou, aby si poradili s odvracením Potlouků, proto jsou také častěji Odrážeči, ne "Odrážečky".

Chytač

Chytači, coby nejlehčí, nemenší a nerychlejší letci potřebují dobrý zrak a zároveň schopnost za letu se jednou či dokonce oběma rukama pustit koštěte. Vzhledem ke své obrovské důležitosti pro výsledek zápasu - chytne li chytač Zlatonku, získává družstvo 150 bodů - , stávají se nejčastějším terčem všech faulů ze strany soupeře. Právě tito hráči většinou utrží ta nejvážnějš
zdroj : Google

Pravidla

24. března 2011 v 21:39 Famfrpál
Jako v každém sportu i ve famfrpálu se vyskytují určitá pravidla.Přesto že famfrpál je tvrdý sport hráči tyto pravidla dodržují.Totiž ne vždy.
Samozdřejmě mají hráči nějaké úkoli jako napříkalad chytač který má za úkol chytit Zlatonku dřív než soupeř. Tím pro mužstvo získá 150 bodů a ukončí zápas. ( Nejdéle hraný zápas byl tři měsíce ) (a nejkratšeji hraný famfrpálový zápas byl 3,5 sekundy kdy Roderick Plumton, hrající za Tustrkillská tornáda chytil zlatonku za 3,5 sekundy).Všichni dělají svou práci a zároveň spolupracují a hrají podle pravidel :

 • Přestože výše, do níž smí hráč v průběhu utkání vzlétnout, není nijak omezena, je zakázáno, aby vybočil mimo čáry vymezující obvod hřiště. V případě, že někdo z hráčů vylétne do autu, musí jeho tým odevzdat Camrál soupeřícímu mužstvu.
 • Kapitán mužstva si může pomocí sjednaného signálu od rozhodčího vyžádat "oddechový čas". To je jediný okamžik, kdy se hráči smějí v průběhu utkání dotknout nohama země. Oddechový čas lze prodloužit až na dvě hodiny v případě, že dosavadní průběh hry už trval více než dvanáct hodin. Jestliže se po těchto dvou hodinách mužstvo nevrátí na hřiště, je diskvalifikováno.
 • Rozhodčí může proti některému z mužstev nařídit trestné střílení. Střelec, který trestné střílení provádí, letí z centrálního kruhu k brankovišti. Všichni ostatní hráči s výjimkou protivníkova brankáře jsou povinni se během trestného střílení držet stranou.
 • Camrál je dovoleno vytrhnout ze sevření jiného hráče, za žádných okolností však není povoleno, aby hráč chytal protihráče za jakoukoliv část těla
 • V případě zranění není povoleno, aby byl zraněný hráč nahrazen jiným. Mužstvo je povinno pokračovat ve hře bez zraněného hráče.
 • Hráčům je povoleno vzít si na hřiště hůlky, těchto hůlek však za žádných okolností nesmí být použito proti členům soupeřícího mužstva, koštěti kteréhokoliv člena soupeřícího mužstva, proti rozhodčímu či kterémukoliv z míčů a diváků.
 • Famfrpálové utkání končí teprve tehdy, když je chycena Zlatonka nebo když se na tom dohodnou kapitáni obou mužstev.
Zdroj pravidel :kniha

Míče

24. března 2011 v 21:26 | gwenog |  Famfrpál
K famfrpálu je potřeba několik druhů míčů:


Camrál

Je základní míč ,kterým se střílejí branky.Má v průměru dvanácti palců, je bezešvý a má zářivě červenou barvu. Některé starší Camrály měly švy a úchytku, nebo díry na prsty.Původně to byl obyčejný balon bez jakýkoli kouzelných schopností.Střelce ale čím dál tím víc rozčilovalo, že musí pro Camrál stále létat na zem a tak ho jistá čarodějnice očarovala, že vždy, když ho někdo upustí, tak se snáší k zemi pomalinku, asi jako by klesal ke dnu ve vodě.

Potlouk

První Potlouky ( či tehdy "Krváky") byly létající kameny, později černé kovové koule, vypadající trochu jako dělové a nakonec Potlouky olověné.Jenže když odrážeči práskali do potlouků svými holemi tak se po nějaké době zjistilo, že olovo je na výrobu Potlouků moc měkké.Prošli mnoha úpravami a v dnešní době se Potlouky vesměs vyrábějí ze železa, v průměru mají deset palců a jsou jen o něco menší než Camrály.Potlouky očarovány, je nutí pronásledovat všechny hráče bez rozdílu. Jsou - li ponechány samy sobě, zaútočí na toho hráče, který je jim nejblíže.Ovšem šikovný odražeč si s nimi snadno poradí.

Zlatonka

Je třpitivá a zlatá což prozrazuje už její název.Zlatonka má velikost vlašského ořechu, stejně jako měla její předchůdkyně zlatonoska-tedy malí ptáček náramně podobný dnešní zlatonce.Je nejmenší z míčů používaný ve famfrpálu.Zlatonka (někdy také nazývaná Zlatá) se vypouští na začátku utkání a chytači z obou týmů se ji snaží najít a chytit. Polapením Zlatonky utkání končí, úspěšný chytač tím získá pro svůj tým 150 bodů a to znamená většinou i vítězství.Jak už je zmíněno výše předchůdkyní byla zlatonoska.Tento drobný tvoreček byl ale při polapení většinou rozdrcen a jeho osud znepokojoval většinu humánně smýšlejícího kouzelnického světa (nehledě na to, že během několika desetiletí jejich počet v Británii drasticky poklesl).Z počátku se hledalo řešení v podobě jiných ptáků, ale nakonec, ve 14. století, vše vyřešil kouzelník Bowman Wright z Godrikova Dolu, specialista na čarodějné zpracování kovů, který dokázal vyrobit míček se stejnými letovými vlastnostmi, jako měla zlatonoska. Tak se ve famfrpálu objevila Zlatonka.Traduje se, že roku 1884 na vřesovišti Bodmin Moor Zlatonka unikala chycení celých šest měsíců, oba týmy znechucené ubohým výkonem svých chytačů, poté nedohraný zápas raději ukončili.
zdroj obrázků : google
zdroj někteých informací : Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků

24. března 2011 v 20:44 | g |  Famfrpál
Kniha jejiž autorkou je J K Rowlingová, na přebalu je ovšem uveden smyšlený autor Kennilworthy Whisp, uznávaný famfrpálový odborník.Kniha obsahuje popis vývoje létajícího koštěte, vysvětlení kdy, kde a jak hra vznikla, kde se vzala Zlatonka, změny ve famfrpálu v průběhu staletí, současná pravidla hry a její všeobecný popis ke dnešnímu dni, seznam britských a irských famfrpálových družstev a mnoho dalšího.
Historie famfrpálu
Famfrpál vznikl na počátku 11. století na místě Queerditch Marsh. Na mapách ho ovšem nenajdeme, a to proto, že čarodějky a kouzelníci ho udělali nezaznamenatelným.Zpočátku byl famrpál jen jakási zuřivá honička na létajících košťatech, ale postupně se do hry přidávaly míče, až se zrodil ten famfrpál, jaký hrajeme dnes. Začínalo se s jedním herním míčem zvaným Camrál. Když to lidi začalo tak trochu nudit, přidali si pár Potlouků,kterépůvodně nahrazovli kameny očarované tak aby létali vzuchem.A jako perličku nakonec někdo přinesl Zlatonku a doplnil tak dnešní čtveřici balónů.V roce 1473 se konalo první mistrovství světa v této kolektivní hře. Od té doby se mistrovství světa koná každé čtyři roky. Mimoevropské týmy se mistrovství začaly účastnit od sedmnáctého století. V roce 1652 se také uskutečnilo první mistrovství Evropy, které se zase od té doby koná každé tři roky.Famfrpál je oblíbený skoro na celém světě. Na východě si příliš příznivců nezískal, protože tam jsou spíše více v modě létající koberce. Ve Spojených státech se sice hraje famfrpál, který zde má však konkurenci v podobném sportu, a tak se na mezinárodních soutěžích Američanům moc nedaří. Zato špičkovými reprezentanty se pyšní Bulharsko, v poslední době také Irsko a kupodivu i podceňované Peru.

Denní Věštec

24. března 2011 v 20:31 | gwenog |  kouzelné společenství
Denní Věštec jsou noviny, které píšou pro kouzelné společenství. Jsou to nejčtenější noviny a téměř jediný, o kterých se autorka v kniháh zmiňuje. Hodně tento svět ovlivňují.Práv toho využívá ministerstvo kouzel když chtějí aby si svět myslel to co by podle nich měl (napříklat že je Harry šílenec viz HP5) .Jejich nejlepší redaktorka je Rita Holoubková s blond vlasy a rudými rty a s bleskobrkem.Má vždy ty nejlepší iformace a až Hermiona Grangerová zjistí jak to dělá. Rita je totiž zvěromág a tak získávala všechny svoje články.
V novinách se píše o celém aktuálním dění v kouzelnickém světě. Informace ze sportu - famfrpálu, skandály a Voldemortovy poslední vraždy.Mimo jiné zveřejňuje reklamy pro každého kdo zaplatí.


ObrazekPobertův plánek

24. března 2011 v 20:01 | gwenog |  kouzelné společenství
Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti.
Pánové Náměsíčník, Červíček, Tichošpápek a Dvanácterák
mají čest vám předvést Pobertův plánek.......

Pobertův plánek je podrobná mapa celého Bradavického hradu i školních pozemků. Jedinou vyjímkou je nezakreslitelná Komnata nejvyšší potřeby. Dá se tam i vyčíst, kde se nachází každičký člověk na hradě.

Jeho autoři jsou čtyři kamaradi: James Potter (Dvanácterák), Sirius Black (Tichošlápek), Remus Lupin (Náměsíčník) a Peter Pettigrew (Červíček).
Ale každý kdo si ho chce přečíst musí pronést úvodní formuli (viz výše).Po jednom odhalujícím kouzlu provedeném profesorem Snapem se na něm ukázalo:
Pan Náměsíčník skládá profesoru Snapeovi svou nejhlubší úctu a zároveň ho žádá, aby svůj frňák nestrkal do cizích záležitostí.
Pan Dvanácterák souhlasí s panem Náměsíčníkem a chtěl by pouze dodat, že je profesor Snape odporný ničema.
Pan Tichošlápek by rád vyjádřil svůj údiv, že takový idiot jako Snape se mohl stát profesorem.
Pan Červíček přeje profesoru Snapeovi pěkný den a doporučuje: Slizoune, umyj si vlasy!
To Snapa nepotěšilo!

U Tří košťat

24. března 2011 v 13:38 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Hostinec známý máslovým ležákem a medovinou zrající v ddubových sudech.Je nejoblíbenějším místem Prasinek. Výčepní je přitažlivá madame Rosmerta žijící nad hospodou.Můžete se zde klidně i ubytovat.Je to trochu drahší než U Prasečí hlavy ale pohodlnější a čistší.Dát si zde můžete ale mnohem víc než jen másloví ležák nebo medovinu třeba Ohňivou Whiskey.


zdroj obrázků : Google

U Prasečí hlavy

24. března 2011 v 13:20 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Špinavá hospoda,kde je výčepní Brumbálův bratr Aberforth.Ten takto poskytuje dočasný azyl společensky neuznávaným osobám.Schází se tam různé ježibaby...Nikdy ale navíte kdo vás poslouchá...Je tam tak špinavo že se doporučuje vzít si s sebou vlastní sklenice.Podlaha je zde pokrytá vrstvou odpadků.Ubytování je zde sice levnější než u tří košťat zato tu mají blechy a zimu.


Medový ráj

23. března 2011 v 19:56 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Medový ráj je kouzelnický obchod se sladkostmi v Příčné ulici i v Prasinkách. Prodávají se tady všechny představitelné ale i nepředstavitelné kouzelnické sladkosti, např. bertíkovi lentilky tisíckrát jinak (želé s různými píchutěmi, např. čokoládovou, rebarborovou, nebo třeba zvratkovou), šumivé bzučivky (šumákové kuličky, které vás nadnášejí), gumoví slimáci nebo třeba tady můžete najít jsou drcení šváby a lízátka s krvavou příchutí.To všechno a ještě mnohem víc!

Obrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
zdroj :Google

Gringottova banka

22. března 2011 v 21:17 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Tuto banku řídí skřetové.Uchovávají cizí zlato v trezorech hluboko pod zemí a ty nejlépe střežené hlídají prý i draci.Gringottovi razí kouzelnické mince které se nazývají galeon,srpec a scvrček.
Jeden Gaelon = 17 srpců
Jeden srpec = 29 scvrčkůKrucánky a kaňoury

22. března 2011 v 20:57 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Jedno z největších kouzelnických knihkupectví. Můžete zde koupit jak učebnice do Bradavic, tak kouzelné romány.Mají zde až do stropu jsou narovnané knihy velké jako dlažební kostky a vázané v kůži, knížky maličké jako poštovní známka a v hedvábných deskách, knihy plné podivných znaků a také pár knih, ve kterých není vůbec nic. Můžete zde najít od Mirandy Jestřábové: Příručka kouzelných slov a zaklínadel či od Batyldy Bagshotové: Dějiny čar a kouzel nebo od Arseniuse Stopečky: Kouzelnické odvary a lektvary ale i mnoho dalších.
JEN VSTUPTE!


zdroj obrázků : google

Madame Malkinová:oděvy pro každou příležitost

22. března 2011 v 20:44 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Hlavní místnost Salonu Madame Malkinové je stále tichá a klidná oproti ruchu na ulici. Denní světlo pronikající sem velkými klenutými okny osvětluje stěny pokryté čtvrtkami ručně kreslených skic a návrhů společenských hábitů a šatů.Kterýkoli Bradavický student tu nakoupíco potřebuje. Je tu několik figurín, na některých jsou hábity v různém stádiu dokončování, pár velkých zrcadel a police, v níž jsou uložené dokončené hábity i štůčky látek. Přímo proti dveřím visí na stěně obraz buclaté, usměvavé čarodějky, oblečené ve světle fialovém.zdroj obrázků:google

Ollivanderovi hůlky (382 b.c.)

22. března 2011 v 14:46 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
U Ollivadera kupují hůlky snad všichny angličtí kouzelníci.
Obchůdek se nachází na Příčné ulici.
Ollivander má všechny druhy hůlek od tisových přes ořechové po cesmínové.S jádry různých druhů:blána dračího srdce,žíně jednorožce či pero ptáka Fenixe.Hůlky má vyrovnané v krabičkách podél vysokých stěn malé ošuntělé místnosti.JEN RAČTE VSTOUPIT!Ďeravý kotel

22. března 2011 v 14:22 | gwenog |  místa v Hp (Příčná ulice a Prasinky)
Hostinec, který slouží jako "most" mezi Příčnou ulicí a "nemagickým" světem.Založen okolo roku 1500, zakladatelkou byla Daisy Dodderidge.
Zde v Děravém kotli se scházejí kouzelníci a kouzelnice snad z celého světa.Oblíbený především pro svou přátelskou atmosféru.zdroj obrázků: Google

Čokoladové žabky

21. března 2011 v 19:08 | gwenog |  kouzelné společenství
Kdo by neznal čokoládové žabky?!V kouzelnickém světě je zbírá každé dítě.Pod chutnou čokoládovou žábou jsou ukryté kouzelné karty. Toto jsou některé z nich:Obrazek
1. Merlin- Středověk. Kouzelník, známá postava v kronikách o králi Artušovi. Před tím, než se dozvěděl, kým je a jakou roli musí sehrát v historii, vychovával mladého Artuše. Specialista v kouzlení. Nejslavnější kouzelník všech dob. Někdy znám také jako Princ Kouzelníků. Částí Královského dvora krále Artuše. (Král Artuš jednou vládl zemi, která je nyní části Anglie.) Merlin požadoval, aby kouzelníci pomáhali mudlům a tak vytvořil Merlinův řád. Řád vytváří pravidla proti používání magie na mudly.


Obrazek
2.Cornelius Agrippa- Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim, 1486-1535, německý mystik a alchymista. Tvůrce. Oslavovaný kouzelník, mudly však uvězněn, jelikož pro ně byla jeho díla "špatná".


Obrazek
3.Elfrida Clagg-1612-1687. Náčelnice Válečné rady.¨


Obrazek
4. Grogan Stump (Grogan Pahýl )- 1770-1884. Populární Ministr kouzel, jmenován v roce 1811.


Obrazek
5. Gulliver Pokeby- 1750-1839. Expert na magické ptáky. Jako první rozpoznal význam písně irského fénixe Augureyho (Augurona) ("augury" = ptakopravectví, proroctví zakládající se na křicích ptáků) a v roce 1824 vydal knihu Proč jsem nezemřel, když zakvílel auguron.

Obrazek
6. Glanmore Peakes- 1677-1761. Slavný přemožitel mořského hada z Cromeru.


Obrazek
7. Hesper Starky- 1881-1973. Kouzelnice, jež dříve studovala vliv měsíčních fází na výrobu lektvarů.


Obrazek
8. Derwent Shimpling- 1912- současnost. Vtipálek. Ze sázky snědl Úponici jedovatou (masožravá rostlina) vcelku a přežil, ačkoliv je navždy fialový. Kouzelníci a kouzelnice po celém světě milují jeho přihlouplý smysl pro humor a nepředstavitelnou troufalost.


Obrazek
9. Gundhilda of Gorsemoor- 1556-1639. Jednooká hrbatá léčitelka. Proslavila se vytvořením léku na Dračí neštovice. Když zemřela, každý, kdo ji znal, cítil obrovský smutek, jelikož byla talentovanou a pracovitou léčitelkou.


Obrazek
10. Burdock Muldoon (Lopuch Muldoon)- 1429-1490. Hlava kouzelnické rady (1448-1450).


Obrazek
11. Herpo the Foul ( Herpo Protiva)- Starověkký Řek, doba života neznáma. První známý tvůrce Baziliška.


Obrazek
12. Merwyn the Malicious (Merwyn Záludná)- Středověk, doba života neznáma. Věřila ve stvoření mnoha nepřátelských čarodějů a čarodějek.


Obrazek


13. Andros the Invincible
( Andros Nepřemožitelný)- Starověkký Řek. Doba života neznáma. Domníval se, že je pouze jediným známým kouzelníkem, který dokáže vykouzlit Patrona o velikosti Obra.Obrazek
14.Fulbert the Fearful (Fulbert Vystrašený)- Středověk, datum života neznámo. Slavný pro tak velkou zbabělost, že se nikdy neodvážil vyjít z domu. Zemřel, když mu selhalo Ochranné kouzlo a spadla na něj střecha.


Obrazek
15. Paracelsus- Alchymistický génius, narozen v roce 1493. Celé jméno- Auroleus Theophrastus Bombastus von Hohenheim. O tomto tajnůstkářském kouzelníkovi toho víme jen velice málo.


Obrazek
16. Cliodne- Zvěromág (přeměna v ptáka), doba života neznáma. Nádherná irská druidka Cliodne měla tři kouzelné ptáky, kteří zpívali nemocným a tím je vyléčili. Nejstarší dcera jednoho z posledních druidů Irska. Legenda praví, že se mohla přeměnit v mořského ptáka nebo ve vlnu. Jejím oblíbeným koníčkem bylo létání. Objevila vlastnosti Měsíční rosy.


Obrazek
17. Morgana- Slavná čarodějka, stejně jako Merlin, figurovala v legendách o Králi Artušovi. Podobně jako v legendě, Morgana, nebo-li Morgan le Fay (=Víla), byla čarodějkou na hradu, i když nebyla Artušovou poloviční sestrou. Byla dítětem Vévody z Cornwallu a Igrainu. Věnovala se temnému kouzelnictví a s Merlinem byli nepřáteli. Byla královnou ostrovu Avalon a dovedla výborně léčit.


Obrazek
18. Uric the Oddball ( Uric Ujetý)- Středověk, doba života neznáma. Vysoce výstřední kouzelník, který je proslaven tím, že, kromě jiného, nosil na hlavě medúzu místo klobouku. Nikdo neví, jestli zamýšlel býti nejpodivnějším kouzelníkem všech dob nebo jestli to zkrátka udělal z přirozeného popudu.
Je také známo, že Ulric Ujetý spal v místnosti, v níž bylo ne méně než padesát ochočených auguronů. Jedné obzvlášť mokré zimy podlehl Uric pod vlivem kvílení svých auguronů přesvědčení, že zemřel a je nyní duchem. Jeho následné pokusy projít zdmi vlastního domu skončily nepříjemnou nehodou, kterou jeho životopisec Radolphus Pittiman označuje za "desetidenní otřes mozku".
Dále se ví, že Uric se kdysi pokoušel dokázat, že zpěv pastelníčka* je ve skutečnosti zdraví prospěšný, a naslouchal mu bez přerušení tři měsíce. Kouzelnická rada, které podával hlášení o svých zjištěních, však bohužel zůstala nepřesvědčená , protože když dorazili na její zasedání, neměl na sobě nic kromě příčesku, z něhož se při bližším ohledání vyklubal mrtvý jezevec.


Obrazek
19. Newt Scamander (Mlok Scamander)- 1897- součastnost. Spisovatel. oslavovaný autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Touto dobou zrovna studuje hořlavost slimáků v brazilském deštném pralese.


Obrazek
20. Wendelin the Weird ( Vendelína Výstřednice)- Středověk, doba života neznáma. Vychutnávala si upálení na hranici tak moc, že se nechala chytit až 47 krát a to v různých převlecích.


Obrazek
21. Lord Stoddart Withers- 1642-1769. Specialista přes kouzelné tvory. Chovatel létajících koní. Pokoušel se rozšířit svůj nápad Famfrpálu, jenž by se napůl hrál na okřídlených koních, ale tento sport se nikdy nestal populárním.


Obrazek
22. Circe - V čecké mytologii je Circes kouzelnice, žijící na ostrově zvaném Aeaea poblíž Itálie. Circe byla schopná přeměňovat lidi ve zvířata. Mnoho námořníků takhle přeměnila v prasata.


Obrazek
23. Glenda Chittoc- 1964- součastnonst. Populární autorka K.B.S.* (Kouzelnického bezdrátového spojení ) s show Hodina kouzlení.

Obrazek
25.Perpetua Fancourt- 1900-1991. Kouzelnice, jež vynalezla Lunoskop.


Obrazek
26. Almeric Sawbridge- 1602-1699. Proslavil se vítězným soubojem s říčním trolem, když terorizoval slalomáře na řece Way River.


Obrazek
27. Mirabella Plunkett- 1839-neznámo. Proslavila se láskou k vodnímu muži z Lochnesského jezera během prázdnin. Když jí rodiče zakázali si ho vzít, přeměnila se v tresku a již nikdy nebyla spatřena.


Obrazek
28. Tilly Toke- 1903-1991. Získal Merlinův řád prvního stupně za záchranu mudly, žijícího během Ilfrakombského incidentu v roce 1932, kdy drak přistál rovnou na pláži plné opalujících se lidí.


Obrazek
29. Archibald Alderton- 1568-1629. Slavný díky tomu, že vyhodil do vzduchu vesničku Little Dropping v Hampshiru, když se pokoušel magicky zamíchat narozeninový dort.


Obrazek
30. Artemisa Lufkin- 1754-1825. První kouzelnice, jež se stala Ministryní kouzel.


Obrazek
31. Balfour Bane- 1566-1629. Drží uznání za Experimentální kouzla.


Obrazek
32. Bridget Wenlock-1202-1285. Průpočetnice. Jako první ustanovila kouzelná proroctví a věštby na číslo 7.


Obrazek
33. Beaumont Majorbanks-1742-1845. Specialista na herbologii. Průkopník herbologie, včetně podmořských druhů. Objevil žabérník.


Obrazek
34. Donaghan Tremlett- 1972- součastnost. Komik. Hraje na basu s popularní kouzelnickou kapelou Sudičky*. Donaghan se narodil mudlům, ale je velkým fandou famfrpálového týmu zvaného Kenmarská káňata.


Obrazek
35. Bowman Wright-1492-1560. Jeho matka byla čerodějka a otec mudla. Wright se proslavil kombinací lásky ke kouzlům, vědě a sportu vytvořením Zlatonky, která značně vylepšila famfrpálovou hru.


Obrazek
36. Jocelind Wackock-1911-součastnost. Střelkyně Puddlemerštích spojenců.


Obrazek
37. Cassandra Wablattsky (Kasandra Vablatská)-1894-1997. Oslavovaná věštkyně a autorka knihy Nezastřená budoucnost.


Obrazek
38. Chauncy Oldridge - 1342-1379. První známá oběť dračích neštovic.


Obrazek
39. Gwenog Jones- 1968- součastnost. Famfrpálová kapitánka a odrážečka jediného pouze ženského národního famfrpálového týmu, Holyheadské harpyje*. Po zápasu si užívá odpočinku s přáteli, popíjí máslový ležák a poslouchá Sudičky.


Obrazek
40. Charlotta Pinkstone-1922-součastnost. Slavná bojovnice za vzestup Mezinárodní konfederace kouzelnické sochy utajení a za vyzrazení mudlům existenci kouzelníků.
Obrazek
41. Godric Gryffindor-(Godrik Nebelvír) Středověk, přesná doba neznáma. Spoluzakladatel Bradavic. Je po něm pojmenovaná jedna z bradavických kolejí. Godric Nebelvír věřil, že každý kdo prokázal kouzelné schopnosti by měl chodit do školy. Moudrý klobouk původně patřil právě Nebelvírovi. Jeho meč s rubíny na rukojeti také přežil až do dnešní doby a patřil Brumbálovi. Podle Moudrého klobouku pochází Godric Nebelvír "z divokých bažin". Je možné, že vesnice Godrikův důl, kde žili Potterovi, než tragicky zemřeli, je pojmenovaná právě po něm.


Obrazek
42.Crispin Cronk- 1795- Proslavil se tím, že pře opakované výstrahy ministerstva kouzel na své zadní zahradě přechovával sfingy. Nicméně ministerstvo se smálo naposled, když posléze neúčiného varování nechalo a poslalo Cronka přímo do Azkabanu.


Obrazek
43. Cyprian Youdle-1312- 1357. Jediný rozhodčí, který byl zabit během famfrpálového utkání v roce 1357; zřejmě na něj seslal kletbu člen jedné skupinky, jež nebyla nidky dopadena.


Obrazek
44. Devlin Whitehorn (Devlin Běloroh)- Vynálezce. Spolu s pár lidmi sestrojil závodní koště Nimbus a pomohl při vytváření návrhů na jeho vzhled, který znamenal převrat ve famfrpálové hře. Špičkový letec, je horlivým famfrpálovým fanouškem, který miluje hraní tohoto sportu a rád se podívá i na ostatní týmy.


Obrazek
45. Dunbar Oglethorpe- Hlava takzvaného F.O.S.S.Z.B.L.* (Famfrpálový odbor snahy pro správu a zlepšování britské ligy).

Obrazek
46. Miranda Goshawk (Miranda Jestřábková)- 1921- součastnost. Autorka knihy Běžná kniha kouzel.


Obrazek
47. Edgar Stroulger-Vynálezce lotroskopu.


Obrazek
48. Salazar Slytherin (Salazar Zmijozel)- Jeden ze zakladatelů Bradavic. Salazar věřil, že pouze čistokrevní kouzelníci a kouzelnice mohou navštěvovat Bradavice. Právě kvůli tomu se dostal do sporu s Godrikem Nebelvírem a následně opustil školu. Existovala legenda, že Zmijozel vybudoval někde ve škole skrytou komnatu a pouze jeho právoplatný dědic ji dokáže otevřít. Nazývala se Tajemná komnata a ukrývala v sobě monstrum*, které by mělo dokončit jeho "vznešený úkol" a tím, je zabití všech studentů Bradvic, kteří se narodili mudlům a jsou tudíž nečisté krve.


Obrazek
49. Elladora Ketteridge- 1656-1729. Čarodějka, která objevila použití žabérníku, když ho pozřela a začala se dusit, o to víc bylo její překvapení větší, když strčila hlavu do vědra s vodou a zjistila, že pouze tak se jí dýchá normálně.
Obrazek
53.Greta Catchglove (Gréta Rukavičková)-1960- součastnost. Spisovatelka; napsala knihu Vyčaruj si svůj vlastní sýr.


Obrazek
54. Gaspard Shingleton (Gaspar Oblázek)- 1959- součastnost. Oslavovaný vynálezce Samomíchacího kotlíku.


Obrazek
55. Honoria Nutcombe (Honorie Kokostržová)- 1665-1743. Zakladatelka Společnosti pro nápravu čarodějek.
Obrazek
60. Lavarne de Montmorency- 1823-1893. Tvůrkyně mnoha nápojů lásky.
zdroj některých obrázků:Veritaserum.blog.cz
aurika.estranky.cz

Rarach(Pixie)

21. března 2011 v 18:21 | gwenog |  Fatastická zvířata
Klasifikace MK: x x x
Nejčastějším místem výskytu je anglický Cornwall. Jsou kovově modří, až 25 cm vysocí a velice nezbední.Libují si ve vtípcích a šprýmech Přestože nemají křídla, umějí létat. Dorozumívají se pisklavým švitořením, které je srozumitelné jen jiným rarachům. Rodí živá mláďata.

Troll (Troll)

21. března 2011 v 18:03 | gwenog |  Fatastická zvířata
Hrůzostrašné, ale hloupé stvoření až tři a půl metru vysoké a vážící víc než tunu, se často chová agresivně a nepředvídatelně.živí se syrovím masem někdy dokonce lidským. Pocházejí ze Skandinávie, ale dnes žijí v Británii, Irsku i jiných oblastech severní Evropy.Obvykle se dorozumívají mručenímněkdy však dokonce sami používají několik jednoduchých slov.Existují tři druhy: Horský-je nejnebezpečnější ,holohlavý a má svraštělou kůži.Lesní-jeho kuže je světlezelená a někteří mají zelené či hnědé vlasy.Říční-někdy chlupatý s krátkýma nohama a s načervenalou kůží a často ho najdeme jak číhá pod mostem.Salamandr(Salamander)

21. března 2011 v 17:50 | gwenog |  Fatastická zvířata
Drobná ještěrka žijící v ohni a živící se plameny. Je jasně bílý, ale podle teploty ohně i modrý nebo rudý. Mimo oheň přežijí asi 6 hodin, jsou-li pravidelně krmeni pepřem, zůstávají však na živu pouze tak dlouho, dokud hoří oheň, ze kterého vzešli. Jeho krev má skvělé léčebné a rekonvalescenční účinky.